LIMA 2023’e savunma sanayiinden 18 firmayla çıkarma

Roketsan-ATMACA-Banner

Malezya’nın Langkawi şehrinde her iki yılda bir düzenlenen “LIMA Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Hava-Uzay Fuarı”na Türkiye, 18 Türk savunma sanayii firması ile katılım sağlayacak.

LIMA (Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition) Fuarı, 23-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında Malezya’nın Langkawi adasında gerçekleştirilecek.

STM Banner

Malezya Savunma Bakanlığı ve Malezya Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenen bu yıl on altıncısı düzenlenecek olan LIMA (Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition) Fuarı, Asya Pasifik bölgesinin en geniş çaplı savunma sanayii fuarlarından birisi olarak biliniyor.

Türkiye, ilki 1991 yılında düzenlenen her iki yılda bir yapılan LIMA Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Hava-Uzay Fuarına bu yıl ikinci kez katılacak. Bu yıl LIMA 2023’e “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı” (SSB) ve “Türkiye Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği” (SSI) ile birlikte on sekiz Türk savunma sanayii firması ile katılım sağlanacak.

Türk Savunma Sanayi

Fuara katılacak Türk firmaları ise şu şekilde:

 1. ASELSAN
 2. ASFAT
 3. DEARSAN
 4. DESAN
 5. HAVELSAN
 6. KALE KALIP
 7. KOÇ DEFENCE
 8. METEKSAN
 9. MİLSOFT
 10. MKE
 11. ROKETSAN
 12. SARSILMAZ
 13. STM
 14. TAİS
 15. TEİ
 16. TUSAŞ
 17. TİMSAN
 18. TİTRA

Fuar sırasında Türk savunma sanayii firmaları tarafından üretilen zıhlı araç platformları, insanlı/insansız çeşitli kara ve hava araçları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, lojistik destek ürünleri ve savunma hizmetlerinin tanıtım ve sunumları yapılacak.

LIMA Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Hava-Uzay Fuarı kapsamında, fuara katılan çeşitli ülkeler ile Türk savunma sanayii firmaları arasında yeni projeler aracılığıyla işbirliği potansiyelinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi hedefleniyor.

Türk savunma ve havacılık sanayii sektörü, son dönemde Asya’ya yönelik savunma ve havacılık platformu ihracatlarını hızlandırmış durumda. Özellikle silahlı insansız hava aracı platformları ile çeşitli çapta akıllı mühimmatlar, son dönemde Asya ülkelerine ihraç edildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu