SAHA İstanbul’un yeni Yönetim Kurulu belli oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu, 6 Mayıs’taki genel kurul sonrasında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, yeni yönetim kurulu içerisinde görev dağılımı da belli oldu.

Türk savunma, havacılık ve uzay sektörünü, ulusal ve uluslararası alanda güçlendiren lider bir küme olma vizyonuyla hareket eden SAHA İstanbul’un 6 Mayıs’ta gerçekleştirdiği 5. Olağan Genel Kurul’undan sonraki Yönetim Kurulu ilk defa bir araya geldi.

STM Banner

Teknopark İstanbul’da gerçekleşen toplantıda, BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar yeniden Yönetim Kurulu Başkanı olurken, başkan yardımcıları ise; ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci ile MKE A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü İlhami Keleş oldu.

Haluk Bayraktar yeniden Yönetim Kurulu Başkanı oldu

39 şehirden 52 sektörde üretim yapan 960 firması ve 26 üniversitesi ile hem firma sayısı hem istihdam miktarı hem de ciro büyüklüğü bakımından Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi haline gelen SAHA İstanbul, 20 Mayıs 2015’e gerçekleşen yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısında BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar yeniden Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

saha istanbul, koronavirüs, COVID-19, Saha İstanbul kümelenme

Başkan yardımcıları; ASELSAN, ROKETSAN ve MKE’den

Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojilerinde Türkiye’nin kendi kendine yeten ve tamamen bağımsız bir ülke haline gelmesi için çalışan SAHA İstanbul, 5’inci olağan Genel Kurul Toplantısını İstanbul Teknik Üniversitesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmişti.

Genel Kurul Toplantısı’nın ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar yeniden Yönetim Kurulu Başkanı olurken, başkan yardımcıları ise; ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci ve MKE A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü İlhami Keleş oldu.


Kaynak: Saha İstanbul

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu