Malezya’dan Türk Savunma Sanayiine yoğun ilgi

Roketsan-ATMACA-Banner

Malezya’nın Langkawi bölgesinde 26-30 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenmekte olan LIMA-2019 (Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition-2019) Fuarı, ikinci gününde devam ediyor. 30 ülkenin yer aldığı fuarda Türk Savunma Sanayii firmaları, en güçlü katılımı göstermekte. Malezyalı üst düzey yetkililerin odak noktası olan Türk Savunma Sanayii firmalarına ait stantlar, yoğun ilgi görüyor. Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed, Savunma Bakanı, İçişleri Bakanı ve Kuvvet Komutanları, Türk Savunma Sanayii firmalarını ziyaret ederek Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin DERE, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR ve ilgili firmaların görevlilerden bilgi aldılar.

STM Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ANKA-S Uydudan Kontrollü İnsansız Hava Aracı (İHA), uzun süredir Malezya pazarında tanıtılıyor. Malezyalı yetkililer tarafından da yoğun ilgi gören ANKA-S’nin, yakın gelecekte Malezya’ya ihraç edilmesi bekleniyor.

ANKA-S İnsansız Hava Aracı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ANKA-S Uydudan Kontrollü (SATCOM) İnsansız Hava Aracı, 30.000ft irtifada 24 saat havada kalabilmektedir. TUSAŞ Motor Sanayii üretimi PD-170 Turbodizel motor, ASELSAN üretimi CARTS EO/IR FLIR ile Sentetik Açıklıklı Radar (Radar) ve Roketsan üretimi MAM-L ile CİRİT mühimmatları entegre edilen ANKA-S, 250kg faydalı yük taşıyabilmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu