HAVELSAN, “Torpedo Presetter” ürünüyle ödül aldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Hava Elektronik Sanayi A.Ş. (HAVELSAN) tarafından geliştirilen “Torpedo Presetter”, Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından Ürün Geliştirme Süreci Ödülüne layık görüldü.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ve HAVELSAN Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Osman Şerit’in de katılım sağladığı 17. TESİD Yenilikçilik-Yaratıcılık Ödül Töreni’nde, büyük firma dalında, HAVELSAN mühendislerinin geliştirdiği Torpedo Presetter adlı ürün, Ürün Geliştirme Süreci Ödülünü kazandı.

STM Banner

HAVELSAN Komuta Kontrol Savunma Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığına bağlı AR-GE ve Platform Entegrasyon Grup Müdürlüğü tasarım ekipleri gömülü yazılım ve donanım tasarımlarının tamamı yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Torpedo Presetter; MİLGEM projesi kapsamında üretilen TCG BURGAZADA (F-513) ve TCG KINALIADA (F-514) Korvetlerine entegre edildi. Sistem, bağlı bulunduğu platformlardan acil durumlarda doğrudan düşman denizaltı gemisine atış yapabilmektedir. Savaş yönetim sistemleri ve torpido sistemleri arasında arayüz olarak kullanılabilen “Torpedo Presetter”, istendiliği taktirde bütün su üstü platformlara entegre edilebilmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu