MERT Elektronik Taarruz Sistemi ilk kez sergilenecek

Roketsan-ATMACA-Banner

MERT Elektronik Taarruz Sistemi, 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında IDEF’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı esnasında ilk kez sergilenecek.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Meteksan Savunma Sanayii A.Ş. arasında IDEF 2019’da imzalanan Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi (MERT / MERTER) Projesi kapsamında tamamen milli imkânlarla tasarlanıp üretilen MERT Elektronik Taarruz Sistemi ilk kez IDEF 2023’de sergilenecek.

STM Banner

MERT Elektronik Taarruz Sistemi; kapsadığı frekans bandının tamamında, hedef unsurların haberleşmesini yeni nesil akıllı teknikler ile uzak mesafeden engellenmesinde kullanılacak bir Elektronik Taarruz (ET) sistemi olarak tasarlandı ve geliştirildi. Farklı operasyonel ihtiyaçları karşılayabilmesi amacıyla geliştirilen sistem, mast üzerinde sabit konfigürasyonda veya araç üstüne entegre edilerek kullanılabilecek.

Sistem, eş yönlü ve yüksek kazançlı yönlü antenleri ile yönlendirilmiş elektronik taarruz faaliyetini gerçekleştirirken, akıllı bir tablet veya bilgisayar vasıtası ile de kontrol edilebiliyor. Sistemin, isteğe bağlı uzaktan kontrolü için de provizyonlar geliştirildi.

MERT-Elektronik-Harp-Sistemi

Meteksan Savunma Genel Müdür Yardımcısı Erdal TORUN, kullanıcı görüşleri ve yenilikçi teknolojiler dikkate alınarak geliştirilen MERT’in, Meteksan Savunma’nın elektronik harp alanında geldiği seviyeyi göstermesi açısından çok önemli olduğunu vurgularken, şunları söyledi:

“Geniş frekans kapsaması ve barındırdığı yeni nesil teknikler ile MERT Sistemi, elektronik harp alanında yenilikçi bir bakış açısının oluşmasında önemli bir etken olacak olup, farklı hedefleri eş zamanlı yüksek mesafeden etkisiz hale getirebilecek şekilde tasarlandı. Milli ve özgün tasarımı, en son teknoloji gözetilerek geliştirilen yazılım ve donanımı ile MERT Elektronik Taarruz Sistemi’ni güvenlik güçlerimize kazandıracak olmaktan büyük gurur duyuyoruz.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu