Meteksan Savunma, Defence & Security 2019 Fuarı ile Uzak Doğu Pazarındaki Varlığını Güçlendirecek

Roketsan-ATMACA-Banner

Meteksan Savunma, 18-21 Kasım tarihleri arasında, Tayland’da düzenlenecek, Defence & Security 2019 fuarına katılarak ürün ve kabiliyetlerini sergileyecek.

Savunma ve havacılık sektörünü, Tayland ve Uzak Doğu’daki kullanıcılarla buluşturacak olan fuara, Meteksan Savunma da çeşitli platformlara yönelik olarak geliştirdiği çeşitli ürünleriyle katılım sağlayacak.

STM Banner

Meteksan Savunma’nın, Tayland Defence & Security 2019 fuarında sergileyeceği ürünler şöyle sıralanıyor:

  • Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarı
  • MİLSAR İHA SAR/GMTI Radarı
  • C-Bant İHA Veri Bağı
  • YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi
  • Su Altı Erken Uyarı ve Sensör Ağ Sistemleri
  • KEMENT Taktik Veri Bağı
  • Yara Savunma Eğitim Simülatörü

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, fuar katılımıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen süreçte, faaliyet alanlarımızda, özgün ve ileri teknolojik çözümlerimizi ve yetkinliğimizi geliştirerek tecrübemizi arttırdık. Kazandığımız tecrübe, kurduğumuz altyapı ve alanında uzman mühendis kadromuzla özellikle son 2 senedir yurtdışı pazarda da önemli sözleşmelere imza attık ve büyümemizi sürdürüyoruz. Ürettiğimiz sistemler; bugüne kadar, su üstü ve su altı platformları, helikopterler, insansız hava araçları ve füze sistemleri gibi çeşitli platformlara entegre edildi. Retinar Çevre Gözetleme Radarlarımız sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da sahada görev yapıyor. Yara Savunma Eğitim Simülatörümüz, 4 farklı ülke tarafında tercih edildi, bu alanda dünya lideriyiz. YAKAMOS’un Pakistan’a ihracatı ile ülkemiz ilk kez yurtdışına Karinaya Monteli Sonar Sistemi ihraç etmiş oldu. Radar Altimetre ürünümüz hali hazırda Uzak Doğu’da bir platformda başarı ile görev yapıyor. Kullanıldığı alanlarda, kendilerini kanıtlamış olan bu ürünlerimizi Tayland’da düzenlenecek Defence & Security 2019 fuarında da sergileyeceğiz. Ürünlerimizin, teknoloji ve yenilikçilik açısından ziyaretçilerin ilgisini çekeceğine eminim.”

Meteksan Savunma, Defence & Security 2019’da, ziyaretçilerini, Challenger 1-2 holündeki, S33 numaralı stadında ağırlayacak.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu