Meteksan Savunma’da Bayrak Değişimi

Roketsan-ATMACA-Banner

Meteksan Savunma Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne, 01.02.2019 tarihi itibariyle Radar Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Selçuk Kerem Alparslan atandı. Radar Sistemleri, Çevre Gözetleme Sistemleri, Lazer ve Elektro-Optik Sistemler, Haberleşme Sistemleri, Sualtı Akustik Sistemler ve Platform Simülatörler alanlarında faaliyet gösteren Meteksan Savunma, helikopterler ve İHA’lar için radar sistemleri, çevre gözetleme radarları, altimetreler, taktik ve stratejik füze sistemlerinin veri bağları, elektronik harp ve haberleşme sistemleri, lazer tespit ve karşı tedbir sistemleri, sonar sistemleri, su altı erken uyarı ve ikaz sistemleri ve eğitim simülatörleri geliştiriyor.

 

STM Banner

1969 yılında Ankara’da doğan Selçuk Kerem Alparslan, ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans, ayrıca Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden Executive MBA derecelerine sahip. 1991-2005 yılları arasında Aselsan A.Ş.’ de tasarım-geliştirme mühendisliği ve teknik yönetim alanlarında görevler üstlenmiş, akabinde 2005 – 2007 yılları arasında Elektronik Tasarım Otomasyonu alanında faaliyet gösteren Synplicity Inc., ABD firmasının Türkiye’deki Ar-Ge branşında Sistem Uygulama Müdürlüğü yapmıştır. Daha sonra Meteksan Savunma’da Mühendislik Direktörü olarak çalışmaya başlayan Selçuk Kerem Alparslan, 2009 yılında Mühendislik Genel Müdür Yardımcılığı, 2013 yılında Algılayıcı Sistemler Genel Müdür Yardımcılığı, 2016 yılından itibaren de Sistem ve Ürün Mühendislik Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

 

Meteksan Savunma’da 2016 yılından itibaren Genel Müdürlük görevinde bulunan ve görev süresince şirketi faaliyet gösterdiği alanlarda uluslararası pazarda başarılı bir şirket haline getiren, projeleriyle Meteksan Savunma’nın savunma sanayii sektöründe güvenilirliğini ve iş hacmini arttıran Tunç Batum ise 01.02.2019 tarihinde Genel Müdürlük görevinden ayrılarak, Bilkent Holding Grup Başkanlığı ve Meteksan Savunma Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine atanmıştır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu