Milli İnsansız Denizaltı projesindeki son durum

Roketsan-ATMACA-Banner

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, “Milli İnsansız Denizaltı Projesi” hakkında açıklamalarda bulundu. Güleryüz, proje için yüksek mühendislik çözümleri oluşturduklarını vurguladı.

SavunmaSanayiST.com’un sorularını yanıtlayan STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, deniz projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Güleryüz, açıklamalar sırasında “Milli İnsansız Denizaltı Projesi”ne de değinerek son duruma ilişkin bilgiler verdi.

STM Banner

Otonom Taktik İHA’larda STM’nin sahip olduğu mühendislik gücüne vurgu yapan STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, “Yurtiçi ve yurtdışı denizaltı projelerimize baktığımızda, şirketimizde gerçekten çok ciddi bir denizaltı tasarım yetkinliği var. Biz bunları birleştirdiğimizde, özellikle insansız denizaltı konusunda STM’nin mutlaka çalışması gerektiğini düşünüyoruz ve faaliyetlerimiz çok yoğun bir şekilde devam ediyor.

Denizaltında haberleşme konusu olsun, otonom navigasyon olsun gerçekten sıkıntılı ve yüksek mühendislik çözümleri oluşturmak gereken ihtiyaçlar var. Amacımız bunları en başta çok sağlıklı bir şekilde çözebilmek, bir platform oluşturabilmek ve adım adım bu platforma ek etkinlikler katarak gerekirse boyutunu büyüterek, işte kullanım amaçlarını değiştirerek bir aile oluşturabilmek.

Röportajın Tamamı: Milli insansız Denizaltıda Son Durum

Çok hızlı bir çözüm ortaya çıkarmak gibi bir motivasyonumuz yok ama temelini sağlam atarsak ondan sonra bu varyasyonu çok hızlı bir şekilde ortaya çıkarabiliriz diye düşünüyorum.” dedi.

İLGİLİ İÇERİK: Külliye’deki toplantıdan Yerli uçak gemisi kararı çıktı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu