Özgür Güleryüz’den uçak gemisi açıklaması: Yapabiliriz

Roketsan-ATMACA-Banner

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, ‘Yerli Uçak Gemisi’ hakkında açıklamalarda bulundu. Güleryüz, Türk savunma sanayiinin yerli uçak gemisini yapabilecek kabiliyette olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen son Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısında, Yerli Uçak Gemisi için ön tasarım çalışmalarına başlanılması yönünde karar almıştı. Uçak gemisinin tasarımı için gözlerin çevrildiği STM’nin Genel Müdürü Özgür Güleryüz, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

STM Banner

SavunmaSanayiST.com Genel Yayın Yönetmeni Anıl Şahin’in sorularını yanıtlayan Güleryüz, “Eğer yapılabilir bir şey ise mutlaka biz de yapabiliriz. Belki süre uzun olur, bütçe kısıtlar ama Türkiye’de artık askeri gemi tasarımı konusunda çok büyük bir yetkinlik oluştu. Bunun çok büyük bir kısmı STM’de.

Bir taraftan ekosistemimizde gördüğümüz yüzlerce firmamız var. Onlarda da çok önemli niş yetenekler var. Savunma Sanayii Başkanlığı’mızın koordinasyonunda böyle bir yapılanmayla beraber yine Deniz Kuvvetleri’mizin desteğiyle bu tarz projelerin mutlaka üstesinden geleceğiz ve ortaya da çok güzel sonuçlar çıkacak diye düşünüyorum.” dedi.

Röportajın Tamamı:


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu