Milli Muharip Uçak için Yıldırım Test Tesisi kurulacak

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile HIZAL firmaları arasında Milli Muharip Uçak Projesinin “Yıldırım Test Tesisi” için imza töreni düzenlendi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile HIZAL firmaları arasında Milli Muharip Uçak Projesinin “Yıldırım Test Tesisi” için imza töreni düzenlendi. Anlaşma kapsamında yapılacak tesis, MMU’nun geliştirilmesi aşamasında olası yıldırım akımlarına doğrudan ve dolayı etkileri test edilebilecek.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil tarafından yapılan açıklamada, “Savunma Sanayii Başkanlığımızın destekleri ile bu testleri tesislerimizde gerçekleştirmek, ciddi bir avantaj sağlayacak. Testler, aynı zamanda birer Ar-Ge projesi gibi değerlendirilecek. Yakın zamanda birçok test merkezini daha şirketimize kazandıracağız” ifadelerine yer verildi.

HIZAL Genel Müdürü Prof. Dr. Mizrahan Hızal ise “Böyle önemli testleri yerli imkanlarla yapmamız, eksiklerin yerinde tespit edilmesi açısından önem arz ediyor. Bu testleri gerçekleştirecek olan tesisin imar edilmesi aşamasında firmamızı layık gördükleri için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Yıldırım Test Tesisi’nde, Türkiye’nin en önemli projeleri arasında yer alan MMU’ya yıldırımın doğrudan ve dolaylı etkileri test edilecek. Yaklaşık 4 bin metrekare üzerinde kurulacak tesisin altyapısı ise yüksek gerilim konusunda tecrübeli HIZAL şirketi tarafından yapılacak. MMU’nun zorlu hava koşullarında yıldırım kaynaklı hasar veya ekipman arıza etkilerinin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayacağı tesisin, 2022 yılında tamamlanması öngörülüyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

3 Yorum

  1. ben erkan aydın kocaeli herekeden turan birliği tam manasıyla türkiyede nato kalitesinde ve nato benzeri bir yapıda tüm türk devletlerinin belirli sayıda seckin kuvvetlerinden oluşacak bir yapı oluşturmak ve her türkboyu devletlerinden en uzman kişileri bir yere toplayıp amerşka ve rusyayı silah teknolojisinde gececek zamanımızın ötesinde silah tasarlayıp üreterek amerika israil şer eksenlerine yandaşlarına yani iblis yardımcılarına gereken belirtilmiş olur ayrıca YAPAY ZEKA YARDIMIYLA ÜLKEMİZDEKİ DÜŞMAN ÜLKELERİN AJANLARINI VE AMACLARINI BULUP YOK EDECEK BİR SİSTEM GELİŞTİRİLMELİ HERZAMAN RECEP TAYİP ERDOĞAN GİBİ AKILLI LİDER BULUNMAYACAĞINA GÖRE TÜRKİYE DIŞ MİHRAPLARIN MÜDAHALE EDEMEYECEĞİ MİLLİ ÜST AKILLA YÖNETİLSİN SECİLEN FÜGÜRANLIK EYLESİN ZAMAN 50 100 YIL İLERİSİNİ DÜŞÜNMEK AKILLICA PİLANLAMAK ZAMANI ZAMANIMIZDA BİLMEK İSTEDİKLERİ ÜLKENİN MECLİSİNE TARTIŞMA SOKARAK VE MİLLETİNİ FİTNE SOKARAK HALKINI DEVLETİNE DÜŞMAN EYLEYEREK EKONOMİSİNİ HEDEFLEYEREK VS…….. BÖLÜYORLAR SÖMÜRÜYORLAR CIKARLARI DOĞRULTUSUNDA KULLANIYORLAR VEYA TAMAMEN YIKIYORLAR GÜCLÜ DEVLETSEN SÜZÜNDE DİNLENİR LAFINDA NE MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE TÜM MEHMETCİĞİMİZİ ASKER SELAMIYLA SELAMLIYORUM

  2. Ümit ederiz MMU mızın motorunu da yerli ve milli olarak geliştirir ve tam bağımsız şekilde bu uçağımızı idame edebilir ve dostlarımıza da problemsiz satabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu