Milli Savunma Bakanı AKAR’dan NATO vurgusu

Roketsan-ATMACA-Banner

Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Vaşington DC merkezli düşünce kuruluşu “Turkish Heritage Organization”ın internet üzerinden düzenlediği, “Türkiye’nin Millî Savunma Stratejisi ve Bölgedeki Son Gelişmeler” başlıklı panele katılarak değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin NATO ile olan ilişkilerine değinen Bakan AKAR, “Türkiye’nin neredeyse 70 yıldır NATO müttefiki bir ülke olarak Avrupa-Atlantik güvenliğine çok önemli katkılar sunduğunu anlatan Bakan Akar, “NATO Türkiye’nin güvenliğinin merkezindedir, Türkiye de NATO’nun. Türkiye, NATO’nun misyon ve operasyonlarına katkı sunan ilk beş ülke, NATO’ya finansal açıdan katkı sunan ilk sekiz ülke arasında yer alıyor. NATO’ya bağlılığımız sağlamdır ve üzerimize düşen sorumluluğu almaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

STM Banner

Bakan Akar, NATO’nun değişen güvenlik ortamına göre başarıyla gelişim gösterdiğini ancak çok kutuplu bir dönemin de ortaya çıkmaya başladığını dile getirerek Çin gibi aktörlerin ekonomik ve askeri olarak çok öne çıktığını, Rusya’nın da önemli bir uluslararası aktör olduğunu vurguladı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. ATTENTION!! Don’t be careless The United States protects Cyprus today more than ever. And it has a lot of deployment of troops and military vehicles, combat helicopters … in Greece, why? They will wait until 2023 for the Turkish national elections if RTE continues as President of Turkey. If it continues, be alert to Greece (USA)!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu