Kuveyt’ten 120mm eğitim mühimmatı siparişi

Roketsan-ATMACA-Banner

Kuveyt Silahlı Kuvvetleri, M1A2K Ana Muharebe Tanklarında (AMT) kullanılmak üzere çok sayıda 120 milimetrelik eğitim mühimmatı tedarik etmeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili olarak ABD Dışişleri Bakanlığı, Kuveyt hükümetine 59.6 milyon ABD Doları bedel ile M1A2K eğitim mühimmatı ve ilgili teçhizatın tedarikini içeren olası bir yabancı askeri satış kararını onayladı. Söz konusu olası satış kapsamında Kuveyt; 10.260 adet 120mm M865 TPCSDS-T Sabot Eğitim Mühimmatı, 9.810 adet 120mm M1002 TPMP-T Eğitim Mühimmatı 215.000 adet 12.7mm’lik Uçaksavar Mühimmatı, 600.000 adet 7.62mm’lik Makinalı Tüfek Mühimmatı ve ilgili birtakım ekipmanları teslim alacak.

STM Banner

Satış kapsamında ana yüklenici firma ise BAE Systems olacak.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Askerin silahtan da önce ruhen hazır olması şart elbet. Yani motive olması. Kuveyt çok zengin ama çok küçük bir ülke. Zaten Saddam zamanında bir iki saatte işgal edildi, öbür yanında zebellah gibi İran dururken bunların hiçbir şansları yok. Durum böyleyken buranın askeri nasıl motive ediliyor acaba ? Bunca modern uçak ve muhimmata korkunç paralar saçarak ne elde etmeyi umuyorlar?
    Her neyse, haberinizi görünce bunlar geldi aklıma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu