MMU ve HÜRJET ADEX’te Ziyaretçileriyle Buluşacak

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bu yıl dördüncüsü düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı (ADEX)’na katılacak. Platformlarının modellerini ziyaretçilerle buluşturacak olan şirket, katılacak olan heyetlerle olası bölgesel iş birliklerini görüşecek ve şirketin havacılık ve uzay alandaki kabiliyetlerini ziyaretçilerle buluşturacak.

Dünya havacılık ve savunma endüstrisinin ilk 100 havacılık ve savunma şirketinden biri olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, tasarımından üretimine yerli, milli ve özgün projelerinin uluslararası bilinirliğine katkı sağlayacak faaliyetlerine devam ediyor.

STM Banner

Bu kapsamda Türkiye’nin ilk eğitim uçağı HÜRKUŞ, ilk jet eğitim uçağı HÜRJET ve dünyanın sayılı beşinci nesil savaş uçağı projelerinden olan Milli Muharip Uçak başta olmak üzere, uçak, helikopter, insansız hava aracı ve uzay projelerini ADEX’te ziyaretçilerle buluşturacak.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü ADEX’e katılıma ilişkin yaptığı açıklamada, “Dünya’nın yakından takip ettiği projelerimizi ADEX’e katılacak ziyaretçilerle paylaşacak olmanın heyecanı içindeyiz.

Temel-KOTİL

Geçtiğimiz aylarda TEKNOFEST kapsamında gençlerle buluştuğumuz Azerbaycan’da, bu kez bölge coğrafyasından ülkelerin devlet ve askeri yetkilileri ile bir araya geleceğiz. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile birçok alanda potansiyel iş birliklerini görüşme fırsatı bulacağız.” dedi.

Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı (ADEX), başkent Bakü’de yer alan Bakü Expo Center’da 6-8 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

ÖNERİLEN İÇERİK: TUSAŞ T-70 Helikopterinin Teslimat Tarihini Açıkladı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu