MSB: “26 terörist etkisiz hale getirildi”

Roketsan-ATMACA-Banner

Millî Savunma Bakanlığının faaliyetleri ve gündemdeki konulara ilişkin basın bilgilendirme açıklaması yayımladı. Açıklamaya göre, 26 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere Suriye’nin Kuzeyinde yuvalanan PKK/PYD/YPG ve DEAŞ varlığını sonlandırarak bir terör koridorunun oluşturulmasını engellemek ve hudutlarımızın, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekatları başarıyla icra edilmiştir. Bu bölgelerde hayatın normale döndürülmesi çalışmalarına diğer kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak devam edilmektedir.

STM Banner

Barış Pınarı bölgesinde 17 Ekim 2019’da ABD, 22 Ekim 2019’da RF ile yapılan mutabakatlar ile harekât durdurulmuştur. Bölgede kalıcı barışın sağlanması ve hayatın normale döndürülmesi için çalışmalarımız, diğer ülkeler ile işbirliği ve koordinasyon faaliyetlerimiz sürdürülmektedir.

Barış ve istikrarın tesis edildiği Pınar bölgesinde, hasmane tutum, taciz ve saldırılara meşru müdafaa kapsamında karşılık verilmektedir.

Bu kapsamda dün Rasulayn ve Tel Abyad bölgelerinde saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 26 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

Suriye’nin kuzeyinde tesis edilen barış ve istikrar ortamının muhafaza edilmesine kararlılıkla devam edilecektir.” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Dikkat buyrun, konunun sadece ve sadece askeri tarafını ilgilendiren bir yorum yapıyorum. Pamukoğlu Paşa : ” Bizim alışık olmadığımız bir savaş türü olabilir ama hasımla düşmanla nasıl tür bir savaşı kabul edebileceğimiz konusunda noterden mukavele mi yapacaktık ? ” diyor kitabının başlarında. ” Tarih boyunca ne azgın nehirleri,ırmakları aşan bu millet, çayda derede mi boğulacak ? ” sözü de ona ait. Bu konu bize çok acılara,korkunç paralara mal oldu ama bu işin dersini verebilecek hale geldi ordumuz. ” Karşınıza çıkacak olanlara acırım” da son alıntım olsun Paşa’nın kitabından.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu