MSB’nin basın toplantısında önemli açıklamalar yapıldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantıda gündeme dair önemli konular değerlendirildi. Basın halkla ilişkiler tanıtım subayı Deniz Binbaşı Nadide Şebnem Aktop sunumuyla, Bakanlık binasında düzenlenen basın toplantısında başta terörle mücadele olmak üzere millet için huzur ve güven ortamının oluşturulması adına yapılan icraatların kararlılıkla sürdürüleceği belirtildi.

Aktop, açıklamalarında “Bu çerçevede, son bir ay içerisinde PKK/KCK terör örgütüne karşı yurt içinde ve Irak’ın kuzeyinde kararlılıkla ve taarruz anlayışı ile yürütülen operasyonlarda; biri gri listede olmak üzere toplam 54 terörist etkisiz hale getirilmiş, operasyonlarda 28 silah, 4 ağır silah, 35 bin 823 hafif silah mühimmatı, 650 kilogram patlayıcı madde ile 55 el bombası ele geçirilmiş, 44 adet EYP imha edilmiştir. Teröristler tarafından kullanılan 204 adet silah mevzi, sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirilmiştir.” dedi.

STM Banner

Aktop, aynı zamanda yine terörün en büyük finansal kaynaklarından kaçakçılık ve uyuşturucu ticaretine de büyük darbeler vurulmaya devam ettiğini, vurulan darbeler neticesinde 5 ton uyuşturucu madde, 28 bin paketten fazla sigara ve 190’dan fazla cep telefonu ele geçirildiğini bildirdi.

Bir diğer terör örgütü FETÖ için ise, 5 Temmuz 2016’dan bugüne kadar 15 bin 621 personel hakkında ihraç işlemi yapılmış; 6 bin 486 personel hakkında ise adli/idari işlem devam etmektedir. MSB/TSK’da belirlenen müşterek kıstaslar çerçevesinde, kararlılıkla devam eden FETÖ ile mücadelede bünyemizden hainler temizlendikçe Türk Silahlı Kuvvetlerinin güç ve etkinliği önemli oranda artmaya devam etmektedir.” açıklamaları yapıldı.

Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatları bölgelerinde huzurun yeniden sağlandığı belirtilen açıklamalarda aynı zamanda bu bölgelerde huzuru bozmaya yönelik bir takım faaliyetlerin yürütüldüğünü, bunun gerçekleşmemesi için ise gerekli önlemlerin alındığı duyuruldu.

Son olarak F-35 savaş uçakları konusunda açıklama yapan Aktop, F-35 savaş uçaklarının teslimatı ile alakalı şuan için resmi bir aksamanın yaşanmadığını, programın takvime uygun şekilde devam ettiğini söyledi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu