Nero Endüstri’den Ukrayna’ya Lazer Uyarı ve Sis Havanı Sistemi ihracatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma sanayii ve havacılık sektöründe; kara, deniz ve hava platformlarının alt sistemlerinin tasarımı, üretimi ve kalifikasyonu için çalışmalarını sürdüren Nero Endüstri Savunma Sanayii A.Ş. (Nero Endüstri), yerli ve milli imkanlarla geliştirmiş olduğu Sis Havanı ve Lazer İkaz Sistemlerinin ilk satış anlaşmasını imzalamaya hazırlanıyor. Edinilen bilgiye göre Nero Endüstri, Ukrayna ile Sis Havanı ve Lazer İkaz Sistemlerini içeren 90 setlik ürünün satışıyla ilgili olaraktan anlaşmaya vardı. Bu anlaşma kapsamında imza töreninin, 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF-2019) esnasında gerçekleşmesi planlanıyor.

STM Banner

Nero Endüstri tarafından geliştirilen Lazer Uyarı ve Sis Havanı Sistemi, öncelikle küçük ve orta-geniş büyüklükteki hareketli nesnelerin istenmeyen tespitlere karşı korunmasını sağlarken, lazer ve mikrodalga ışınlarının tespitini yaparak lazer işaretlemeli silah sistemlerine karşı aracı korumayı hedeflemektedir.

Sis havanı fırlatma sistemi ile araç ve mürettebat için etkin koruma sağlanmaktadır. Sistem, gündüz ve gece görüş cihazları ile aracın düşman tarafından gözetlenmesine karşı hedefe alınmasını ve takip edilmesini zorlaştırmaktadır.

Nero Endüstri tarafından zırhlı kara araçlarının lazer güdümlü füzelere karşı savunma kabiliyetini maliyet etkin bir çözümle arttırmak maksadıyla geliştiren Lazer Uyarı Sistemi, araca yöneltilmiş lazer sinyallerini algılayarak araç üzerindeki sis havanlarını, lazerin geldiği ve dolayısıyla potansiyel bir tehdidin bulunduğu yöne doğru otomatik olarak ateşlemektedir. Böylelikle, lazerin araçla teması kesilerek füzenin güdüm özelliğini bertaraf edilmesi sağlanmaktadır.

Piyasadaki rakiplerinden 4-5 kat daha düşük maliyetli olan sistem, efektif çözümler ile ana muharebe tankı gibi kritik platformların ötesinde, her türlü kara aracına entegre edilebilir durumdadır.

Nero Endüstri tarafından geliştirilen “Sis Havanı Sistemi”

Nero Endüstri Savunma Sanayii A.Ş. (Nero Endüstri), İnfilak Bastırma Sistemleri, KBRN Filtrasyon ve Algılama Sistemleri ve Güç Sistemlerinin yanında özgün olarak %90 yerlilik oranıyla geliştirdiği Lazer İkaz ve Sis Havanı Sistemleri’ni, 30 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF-2019) sergileyecektir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu