Norveç’ten Saab Carl-Gustaf M4 siparişi

Roketsan-ATMACA-Banner

Norveç Silahlı Kuvvetleri, Carl-Gustaf M4 tedariki ile ilgili olarak İsveç merkezli Saab şirketi ile bir çerçeve anlaşması imzaladı. İlk teslimat, 2021’de gerçekleştirilecek.

Yakın zamanda imzalanan çerçeve anlaşması, Norveç Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen 7 yıllık bir süre boyunca Carl-Gustaf M4 geri tepmesiz tüfek, ilgili ekipman ve eğitim sistemleri için sipariş vermesine olanak tanır.

STM Banner

Norveç Silahlı Kuvvetleri, 1970’lerin başından beri Carl-Gustaf M2 sisteminin kullanıcısıdır. Halihazırda  M2 ve M3 versiyonlar, Norveç Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır.

Carl-Gustaf M4; taşınabilir ve omuzdan fırlatılan çok amaçlı silah sisteminin en son sürümüdür. Kullanıcılara çok çeşitli angajman seçenekleri sunar ve birliklerin her senaryoda çevik ve etkili kalmasını sağlar. Sistemin yeteneklerini temel alarak daha yüksek bir isabet derecesi, daha hafif yapı ve gelecekteki yeniliklerle uyumluluk sunar.

M4 ayrıca akıllı hedefleme sistemleri ve programlanabilir mühimmat gibi gelecekteki teknolojik gelişmelerle uyumludur. 2014’teki lansmanından bu yana Saab, Carl-Gustaf M4 için on dört farklı ülke ile sözleşme imzaladı.

Önerilen İçerik: Carl-Gustaf’da lazer güdüm dönemi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Haberiniz adeta bir reklam broşürü gibi olmuş, okurken hemen ben de birkaç tane edinmek ihtiyacını
    duydum birden. Şaka bir yana, ordumuzda da bir muadili var mı bunun acaba ? veya bu konuda
    çalışmalar yapılıyor mu ? Gerek var mı ? Fransa’dan Eryx sistemi almıştık, veya ortak yapımdı,sonra ne oldu,hatırlardadır. Paramız kıt, ordumuza en iyisi lazım, ya direkt alım,ya ortak yapım. Sonra da
    elbet yerlisi. Son sorum da : Acaba bu rpg 7 ailesi bir şekilde güdümlü hale getirilebilir mi ?
    İyi günler, iyi çalışmalar !!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu