Pakistan’dan Azerbaycan’a destek açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

Pakistan Savunma Bakanlığı yetkilileri, özellikle Tovuz bölgesinde Ermenistan ile savaş halinde olan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri için destek mesajı verdiler.

Azeri Defence’ın haberine göre Pakistan Savunma Bakanlığı’nın ve Pakistan savunma sanayii şirketlerinin yetkilileri, bütün platformlarda Azerbaycan’ı destekliyor. Özellikle geçtiğimiz hafta Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların şiddeti artınca Pakistan makamları, Bakü’ye resmen destek verdi. Pakistan tarafından yapılan açıklamalarda, “Azerbaycan’a her türlü silah, mühimmat ve teçhizat sağlayabiliriz. Bu, hem işletmelerin üretiminden hem de acil durumlarda ordunun rezervlerinden çıkarılarak sağlanabilir. Bugün Pakistan’da üretilen bazı ürünler Azerbaycan Ordusu’nda kullanılıyor. Bakü’nün isteklerini ifade etmesini bekliyoruz. Pakistan askeri endüstrisinin ürünlerinde dışa bağımlılık yoktur. Bu, herhangi bir ambargo olmadan mümkün olan en kısa sürede herhangi bir silah ve ekipman tedarik etmemizi sağlar.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Benzer bir açıklama, geçtiğimiz günlerde ilk olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından dile getirilmişti. DEMİR tarafından yapılan açıklamada, Savunma sanayiimiz SİHA’larımızdan mühimmatlarımız ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize kadar bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her zaman Azerbaycan’ın emrindedir! Azerbaycan ordusuna yeni sistemler kazandırmanın yanında, mevcut sistemlerin modernizasyonu, bakım onarım ve eğitim faaliyetleri konularında birlikte çalışacağız. Bir Millet İki Devlet!” ifadelerine yer verilmişti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Dost ve kardeş vıcık vıcıklığı bitmeli. Ne yazıyor İngilizin parlamento duvarında ? ” Great Britain has no eternal friendships, Great Britain has eternal interests”. Bundan daha dürüstü olabilir mi ? ” Gemisini kurtaran kaptan ” sözünü büyük filozofumuz Fatih Terim bundan 633 yıl öce serdetmemiş
    miydi? Dost ve kardeş ve yerli ve milli tekerlemeleri epeydir ağızlarda sakız. Hadi tanıyıversinler Türk
    Kıbrıs’ı da görelim, dostluğu, görelim kardeşliği. Kah-kah !!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu