Pakistan’dan Balistik Füze denemesi

Roketsan-ATMACA-Banner

Pakistan, nükleer ve konvansiyonel harp başlığı taşıma kapasitesine sahip Gaznevi isimli balistik füze sisteminin başarılı bir denemesini gerçekleştirdi.

Pakistan, 03.02.2021 tarihinde 290 kilometre menzile kadar nükleer ve konvansiyonel savaş başlıkları gönderebilen karadan karaya balistik füze Gaznevi’nin başarılı bir test denemesini gerçekleştirdi. Söz konusu denemenin, eğitim amaçlı olduğu ve Pakistan Ordusu’nun Stratejik Kuvvetler Komutanlığı’nın Yıllık Saha Eğitimi Tatbikatı’nın doruk noktasını temsil ettiği açıklandı.

STM Banner

Eğitim başlangıcına, Pakistan Ordusu Stratejik Kuvvetler Komutanı Korgeneral Muhammed Ali, Stratejik Planlar Bölümü, Ordu Stratejik Kuvvetler Komutanlığı, stratejik birimlerin bilim insanları ve mühendisleri tanık oldu.

Pakistan Stratejik Kuvvetler Komutanı, silah sistemini kullanma ve idame etme konusunda operasyonel hazırlığı ve mükemmel standardın sergilenmesini takdir etti.

Pakistan Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Servis Şefleri; Pakistan Stratejik Kuvvetler Komutanlığı’nın tüm kademelerini, bilim insanlarını ve mühendislerini, bugünkü fırlatmanın başarılı bir şekilde yürütülmesi sebebi ile tebrik etti.

Önerilen İçerik: İran’dan Hint Okyanusu’nda balistik füze testi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu