Pakistan’ın 50 adet Wing Loong II alacağı iddiası

Roketsan-ATMACA-Banner

Pakistan’ın, Çin Halk Cumhuriyeti’nden 50 adet CAIG üretimi Wing Loong II tipi Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tedarikinde bulunacağı iddia ediliyor.

Çin devlet medyasına göre Pakistan, Çin Halk Cumhuriyeti merkezli CAIG şirketi tarafından üretilen 50 adet Wing Loong II tipi Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tedarikinde bulunacak. Silahlı Çin ve Türk – Çin? –  insansız hava araçlarının düşman hava savunmasını ve kara platformlarını imha ederek Libya, Suriye ve Azerbaycan çatışmalarında çok önemli bir rol oynadığını savunan Çin medyası, Hint kara oluşumlarının çok sayıda silahlı insansız hava aracının saldırısına karşılık veremeyeceğini belirtti.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre Pakistan; söz konusu SİHA’ları, Hindistan ile arasındaki sınır hattında bulunan yüksek rakımlı bölgelerde kullanacak.

Çinli CAIG şirketi tarafından üretilen Wing Loong II SİHA’nin ihracat alanında iyi bir performans gösterdiği yadsınamaz bir gerçek olsa da; aynı performansı sahada gösterip göstermediği, tartışmaya açık bir konu. Wing Loong II kullanıcısı ülkeler arasında, SİHA’nın performansını eleştiren birçok askeri ve diplomatik kaynak bulunmakta.

Wing Loong II, TUSAŞ üretimi ANKA-S ile aynı sınıfta bulunuyor.

Önerilen İçerik:

TUSAŞ’tan Tunus’a ANKA-S ihracatı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

3 Yorum

  1. Bana bakın, nereden çıktı bu zırva ? Sakın ha ! Sizler için Çin’in önemini biliyoruz ama bu tip platformların adresi biziz. Başka yerde aramayın. Var mı öyle ?

    1. Eee üstadım borç alan emir alır. Pakistan’ın Suudi Arabistan’a olan 1.5 milyar dolarlık borcunu kim ödedi? Çin. Ayrıca Hindistan’a karşı Pakistan’ı hem ekonomik hem askeri olarak destekleyen (bizim desteğimiz askeri, malum ekonomimiz) kim? Çin.
      E Çin’in de istekleri olacak tabii.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu