Pençe-Kaplan’da PKK’ya büyük darbe

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başarı ve kararlılıkla sürdürülen Pençe-Kaplan Harekatı’nda, Komandolar tarafından PKK’ya ait dev cephanelik ele geçirildi.

Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen ve planlandığı gibi başarıyla devam eden Pençe-Kaplan Operasyonu’nda Kahraman Komandolarımız, tespit ettikleri depoda terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmatı ele geçirdi. Tespit edilen malzemeler METİ timimiz tarafından imha edildi. Arama-tarama faaliyetleri sonucunda; 63 adet AK-47 Piyade Tüfeği, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 2 adet av tüfeği, 50 adet roketatar mühimmatı, 1000 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, 300 adet AK-47 Piyade Tüfeği şarjörü, 50 adet el bombası, 25 kg. dinamit ve 1000 adet paketlenmiş bilya ele geçirildi.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Pençe-Kaplan Harekatı kapsamında geçtiğimiz hafta da yine PKK’ya ait bir sığınak tespit edilmiş ve söz konusu sığınakta 28 adet Anti-Tank RPG-7 mühimmatı ile birçok mühimmat ele geçirilmişti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Bunlar şunu anlamalı ki silahla istediklerini alamayacaklar. Eskiden bunların kandırıldığını, boşuna dağlarda taban teptiğini düşünür,acırdım.korkunç acılara,korkunç paralara patlasa da, efendileri bunlara silah ve parayı oluk gibi akıtsa da zor oyunu hep bozar. Hani nerede o : ” vur gerilla vur, Kürdistanı kur ” teraneleri ? Ya seve seve anlayacaklar, ya da başka türlü ki testinin kayaya kafa tutabileceği nerede görülmüş ? Şarabı çeken keçinin dağda kurt aramaya çıkması nasıl biter dersiniz?
    Oraları mı istiyorlar ? Veririz. Aldığımız fiyata.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu