PKK’dan ABD’li Albaya dostluk plaketi

Roketsan-ATMACA-Banner

DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü ABD’li Albay Myles Caggins, PKK’nın Suriye uzantısı Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Sözcüsü Mustafa Bali’den plaket aldı.

ABD Ordusu’nda Albay rütbesinde bulunan ve aynı zamanda DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü olan Myles Caggins; geçtiğimiz gün yapılan basın toplantısı esnasında, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı olan Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Sözcüsü Mustafa Bali’den plaket aldı. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Caggins, “Saygıdeğer Mustafa Bali’ye en büyük saygılarımı sunuyorum. IŞİD’e karşı ortağız. Suriye’de “misafir” olmak, ABD’deki “Güney Misafirperverliği” ne benzer. Bugünkü DSG Medya Zirvesi, Soru-Cevaptan daha fazlaydı. Bu durum arkadaşlık, paylaşılan değerler ve iyi yemeklerle ilgili.” dedi.

STM Banner

ABD’li Albay Caggins’e verilen plakette, SDG ve ABD bayraklarının yan yana olması dikkat çekti.

ABD’nin Stratejik Müttefiki olan Türkiye Cumhuriyeti, uzun yıllardır gerek iç güvenlik bölgelerinde gerekse Irak ve Suriye gibi sınır ötesi bölgelerde PKK terör örgütü ile uzantılarıyla mücadele ediyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Balık hafızalı olduğumuzu söyleyenler olabilir. Dost dediklerimiz elbet ebedi dostlar değil. Aslında dost filan olmadıklarını biz bile öğrendik çoktan. Sykes – Picot’ların yeni sürümü bunlar. Eskiler masa başında cetvelle sınır çizer, ülkeleri paylaşırlardı alenen. Bunlar da benzerini yapıyorlar. Zor oyunu bozarsa eğer, ki bozar, biz de yaptırmayacağız. Kendi devletlerini kurabilirlerse kursunlar, kimse kimseye toprak hediye etmiyor. İstenirse vereceğiz, üstüne kar filan da koymayız : aldığımız fiyata veririz !! Durum böyleyken bizi en az 30 sene daha her türlü tehdit ve ambargoya açık bırakacak F-35 saçmalığından onun için dönmemiz gerektiğine inanıyorum. Malzemeden daha, çok daha önemlisi onu kullananın motivasyonu,bilinci, iradesi değil midir ?Nice azgın ırmakları aşanları bir karış suda boğabileceklerini düşünenler olabilir. Hadi bir zahmet gösterelim, papazın her gün pilav yemeyebileceğini !!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu