SSB ile Letonya Savunma Bakanlığı arasında MoU imzalandı

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Letonya Savunma Bakanlığı arasında, Savunma Sanayii İşbirliği Mutabakat Muhtırası (MoU) imzalandı.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Letonya Savunma Bakanlığı arasında, iki ülke arasında savunma sanayii iş birliğinin daha üst noktaya taşınmasını amaçlayan Savunma Sanayii İşbirliği Mutabakat Muhtırası (MoU) imzalandı.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak SSB tarafından yapılan açıklamada, “Letonya Savunma Bakanlığı ile Başkanlığımız arasında iki ülke savunma sanayii ilişkilerini artırmayı amaçlayan Savunma Sanayii İşbirliği Mutabakat Muhtırası, Başkanımız İsmail DEMİR ile Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis PARBRİKS tarafından imzalandı.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis PARBRİKS öncülüğündeki heyet, bugün Baykar Savunma‘ya bir ziyaret düzenledi. Bakan PARBRİKS ve heyeti, ziyaret esnasında Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) hakkında bilgi aldı. Hatırlanacağı üzere; Letonya ile komşu konumunda olan Polonya, kısa süre önce 270 milyon ABD Doları bedel ile 24 adet Bayraktar TB2 SİHA almaya karar vermişti. Konuyla ilgili anlaşma, geçtiğimiz hafta imzalanmıştı.

ÖNERİLEN İÇERİK: savunmasanayist.com/letonya-savunma-heyeti-bayraktar-tb2/

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu