PT PINDAD ve NEXTER’den Tank Mühimmatında İşbirliği

Roketsan-ATMACA-Banner

PT PINDAD ve NEXTER şirketleri; Endonezya Ordusu’nun ihtiyaçları doğrultusunda, 120mm tank mühimmatı tedariki konusunda işbirliği yapacaklar.

PT Pindad ve Nexter, Endonezya Ordusu için yeni nesil 120mm tank mühimmatı tedariki için işbirliği yapacak. Paris’teki Eurosatory Fuarı sırasında PT Pindad ve Nexter, Endonezya Ordusu için yeni nesil 120mm tank mühimmatı tedariki için işbirliği yapmayı kabul etti. İki şirket arasında imzalanan niyet mektubu, SHARD APFSDS, Yüksek Patlayıcı (HE) ve Eğitim Mühimmatı da dahil olmak üzere eksiksiz bir 120mm tank mühimmatı yelpazesi sunmaya izin verecek.

STM Banner

Nexter, NATO standardı 120mm’lik yivsiz toplarla donatılmış tüm ana muharebe tanklarıyla uyumlu 120mm tank mühimmatının tasarımı ve üretimi konusunda öncü bir şirket olarak tanınıyor. Anlaşma, Endonezya’da mühimmat üretiminin yerli olarak yapılmasını da içeriyor.

Endonezya Savunma Bakanlığı ile Fransa Silahlanma Genel Müdürlüğü temsilcilerinin şahitliğinde imzalanan niyet mektubu ilgili olarak PT Pindad, “PT Pindad, yalnızca 1980’lerden beri var olan küçük kalibreli mühimmat değil, orta ila büyük kalibreli mühimmat portföyünü tamamlamak için çalışıyor. PT Pindad, yüksek kaliteli ürünlere ve Endonezya Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılayan orta ila büyük kalibreli mühimmat portföyüne sahip, küresel olarak tanınan bir şirket olarak Nexter ile stratejik bir ortaklığa sahip olmaya istekli” dedi.

Indonesia's MBT Leopard 2A4 Evolution | Tank militer, Perang, Korps marinir

Niyet Mektubu’nun imzalanmasının ardından, Nexter Silah ve Mühimmat Genel Müdür Yardımcısı Dominique Guillet şunları söyledi: “Orta ve büyük mühimmatta bir Avrupa lideri olarak Nexter, Endonezya’nın yerli yüksek teknoloji mühimmatını geliştirmek için Endonezya endüstrisi ile uzun vadeli ortaklıklar kurmaya kararlıdır. 120 mm mühimmatın tamamı için Endonezya’nın en büyük kara savunma sistemleri şirketi PT PINDAD ile yaptığımız işbirliği, bu tutkunun mükemmel bir örneğidir ve bu yeni başarıdan gurur duyuyoruz.”

Endonezya Ordusu envanterinde, 120mm’lik topa sahip sadece Leopard 2A4 tankları bulunuyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Rheinmetall KF51 Panther Tankını Tanıttı

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu