RAF ve AERALIS arasında sözleşme imzalandı

Roketsan-ATMACA-Banner

İngiliz askeri jet geliştiricisi AERALIS, Kraliyet Hava Kuvvetleri ile gelecekteki uçaklarının tasarımı ve geliştirilmesi için üç yıllık sözleşme imzaladı.

Savaş uçakları için yenilikçi teknolojiler geliştiren İngiliz AERALIS şirketi, İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF)’nin gelecekteki uçaklarının tasarımına ve geliştirilmesine yönelik yeni bir modüler yaklaşım geliştirilmek için RAF RCO ile üç yıllık bir sözleşme imzaladı. RCO; çevik, modüler ve ticari olarak makul uçak tasarımları ile RAF’ın gelecekteki filolarını rasyonelleştirme hedeflerine katkı sağlayabilmesi ve uçak sistemleri yelpazesini geliştirebilmesi için AERALIS ile iş birliği yapacak.

STM Banner

AERALIS Yönetim Kurulu Başkanı Tristan Crawford, “AERALIS, gelecekteki askeri uçakların nasıl geliştirileceğini yeniden keşfetmeye odaklanıyor. RCO ile gelecekteki RAF sistemleri için vizyonu belirlemeye yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hızlı, dijital güdümlü ve esnek, açık mimarili uçak sistemlerinin sertifikalandırılmasına yardımcı olmanın yanı sıra, bu iş birliği İngiltere’nin refahına ve Hükümetin İngiliz inovasyonunu destekleme hedeflerine katkı sağlıyor. İngiltere için önemli bir ihracat ve küresel ilişki geliştirme fırsatı yaratıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Önerilen İçerik: İngiltere’den İnsansız Savaş Uçağı hamlesi


Elif Funda ALTUN / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu