Rafael İngiliz Pearson Engineering’i Satın Aldı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrailli savunma sanayii şirketi Rafael, İngiltere merkezli istihkam teçhizatları üreticisi Pearson Engineering (PER) şirketinin bütün hisselerini satın aldı.

Rafael Advanced Defence Systems Ltd., Pearson Engineering Ltd.’nin (PER) satın alımını tamamladı. Satın alma, mülkiyetin %100’ünün devredildiği bir hisse satın alma sözleşmesi (SPA) kapsamında gerçekleştirildi. Satın alma, PER’in yan kuruluşu Responsive Engineering Ltd.’yi de kapsıyor.

STM Banner

RAFAEL; TROPHY Aktif Koruma Sistemi, Araç Zırh Çözümleri, Anti IED teknolojileri ve diğer birçok sistem üzere uzmanlaşmış İsrail merkezli bir savunma yüklenicisidir. Şirket, dünya çapında 8.000’den fazla çalışanı ve 30’un üzerinde yan kuruluşu ile İsrail’in en büyük üçüncü savunma şirketidir ve savunma, güvenlik ve havacılık pazarlarına hizmet vermektedir.

Rafael CEO’su  Yoav Har Even, söz konusu satın alma ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bu satın alma, Birleşik Krallık’ın ulusal güvenliğini ve refahını desteklemek için Birleşik Krallık’a en son teknolojileri, ürünleri ve sistemleri aktarmak amacıyla RAFAEL’in devam eden stratejik yatırımlarının bir parçasıdır. Yakın zamana kadar, RAFAEL’in Birleşik Krallık’taki operasyonlarının çoğu, İngiltere’deki ana yüklenicilerle ortaktı ve iş parçalarının çoğu İsrail’de üretildi. Pearson and Responsive Engineering’in faaliyetleri, yenilikçilikte olağanüstü bir mükemmellik mirasıyla desteklenmektedir.

Abrams-Trophy
Abrams-Trophy

Bu şirketi satın alarak, Pearson Engineering’in Birleşik Krallık’taki üretim kapasitesini geliştirip genişletebileceğiz. Böylece müşterilerimizi, özellikle Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı ve İngiliz Silahlı Kuvvetleri’ni daha iyi desteklemek için Birleşik Krallık tedarik zincirimizi güçlendireceğiz.”

Pearson Engineering Genel Müdürü Craig Priday ise “Pearson Engineering, dünya çapında kara kuvvetleri tarafından kullanılan istihkam sistemleriyle son derece gurur duyuyor. Bu satın alma, yalnızca mevcut ürün portföyümüzü geliştirmemize izin vermeyecek, aynı zamanda yenilikçi, sınıfında lider ürün ve yeteneklerin geliştirilmesine de olanak sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

ÖNERİLEN İÇERİK: YN-ZMA Projesi İle TSK’da 35mm Top Dönemi Başlıyor


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu