Rafael’den Litening 5 ve RecceLite satışı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsrail merkezli savunma sanayii şirketi olan Rafael Advanced Defense Systems, adı açıklanmayan bir ülkeye havadan taşınabilen elektro-optik sistemi satışı gerçekleştirdi.

Rafael tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, adı açıklanmayan bir ülkenin hava kuvvetlerinde bulunan savaş uçakları için 5’inci nesil Litening ve RecceLite havadan elektro-optik sistemlerinin tedarikiyle ilgili bir sözleşme imzaladı.

STM Banner

Rafael tarafından geliştirilen Litening Podu, halihazırda 27 ülkenin hava kuvvetleri tarafından kullanılmakta olup; F-16, F-16, AV8B, F-18, F-4, F-5, A-10, B-52, Jaguar, LCA, AMX, Mirage 2000, Tornado, Typhoon, MiG21, MiG27, M346, KC390, Gripen, Sukhoi Su-27 & Su-30 uçakları da dahil olmak üzere 25’ten fazla platforma entegre edilmiştir.  Litening 5; gerçek zamanlı, ileriye dönük kızılötesi (FLIR + SWIR) ve gündüz HD renkli kamera görüntüleri sunmaktadır. Litening 5; lazer güdümlü, GPS güdümlü ve EO / IR görüntüleme güdümlü mühimmatlar gibi her türlü hava-yer mühimmatı ile uyumludur.

RecceLite ise dünya çapında 13 kuvvet tarafından kullanılmaktadır ve F-16, F-18, Jaguar, AMX, Tornado, Typhoon, Gripen, M-346 da dahil olmak üzere çeşitli uçaklara entegre edilmiş durumdadır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu