Rheinmetall’a StrikeShield Aktif Koruma Sistemi siparişi

Roketsan-ATMACA-Banner

Alman Rheinmetall şirketi, Macaristan Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik 140 milyon Avro değerinde StrikeShield Hard-Kill Aktif Koruma Sistemi (AKS) siparişi aldı.

Macaristan, kısa süre önce sipariş ettiği 209 adet Rheinmetall Lynx Zırhlı Muharebe Aracı’nın, StrikeShield AKS ile teçhiz edilmesine karar verdi. Bu kapsamda Macaristan, yine Rheinmetall ile 140 milyon avrodan fazla değere sahip bir sözleşme imzaladı. StrikeShield Hard-Kill Aktif Koruma Sistemi ile Lynx araçlarının, anti-tank silahlarına karşı koruma seviyeleri arttırılacak.

STM Banner

StrikeShield Hard-Kill Aktif Koruma Sistemi

StrikeShield, Rheinmetall’ın Hard-Kill Aktif Savunma Sistemi teknolojisinin üçüncü ve en yeni neslidir. Sensörleri ve karşı önlemleri tüm aracın dış hatlarına entegre edilmiş, dağıtık mimaride bir sistemdir. Diğer faydalarının yanı sıra StrikeShield, piyasadaki elektromanyetik spektrumda en düşük emisyona sahip olmasının yanı sıra, pusuda ve çok vuruşlu durumlarda en hızlı tepki süresine sahiptir. Aracı, platforma çarpmadan önce gelen mühimmatları etkisiz hale getirerek, roket veya füze gibi çukur imlalı savaş başlığı tehditlerinden korur.

Rheinmetall StrikeShield active close-in protection system selected for  substantial testing by U.S. Army - EDR Magazine

Aktif Koruma Sistemi StrikeShield, Lynx’teki hibrit zırh bloklarına mekanik olarak entegre edilecek. Geleneksel pasif eklenti zırh modülleri yerine platform, APS’nin bileşenlerini aracın gövdesine monte edilmiş bir dış katman ile iç döşemeler arasında birleştiren aralıklı pasif zırh bloklarına sahip olacak.

“Hibrit Zırh Sistemi”

Rheinmetall Koruma Sistemleri CEO’su Dr. Manfred Salk, hibrit zırhlarla ilgili olarak şunları söylüyor: “Pasif zırhın sizi koruduğu etkiler, standartlaştırılmış ve iyi anlaşılmıştır. Hibrit tasarımlar farklıdır. Araca çarpan ve infilak eden bir roketten kalan enerji gibi yeni etkiler ve tehditlerle daha iyi başa çıkmamıza izin veriyorlar. Pasif ve aktif teknolojilerimizin hibrit sistemlerde birleşimi, bu nedenle müşterilerimize koruma kapasitesi açısından benzersiz avantajların yanı sıra ağırlık ve maliyet verimliliği de sunuyor.”

ÖNERİLEN İÇERİK: ASELSAN AKKOR Projesi’nde sona geliniyor


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu