Roketsan 11 ürününü Latin Amerika pazarında tanıtıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Roketsan, 11 ürünüyle birlikte Latin Amerika’daki LAAD Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırlıyor.

Latin Amerika bölgesindeki en önemli savunma ve güvenlik sanayii fuarlarından biri olan LAAD Defence & Security, bugün Brezilya’nın Rio de Janerio şehrinde kapılarını açtı. Roketsan, LAAD Fuarı kapsamında son teknoloji ürünlerini, bölge ülkelerindeki kullanıcı makamlarının beğenilerine sunuyor.

STM Banner

LAAD fuarı hem Roketsan hem de Türk savunma sanayisi için önem taşıyor. Türkiye’nin “Milli Katılım” gösterdiği fuarda Roketsan da tecrübeli kadrosu ve geniş ürün yelpazesi ile Latin Amerika bölgesindeki iş birliklerini artırmak için yerini aldı. Brezilya Savunma Bakanlığı ve Brezilya Silahlı Kuvvetleri tarafından desteklenen LAAD Fuarı, Brezilya savunma sektöründen birçok profesyonel ile karar verici makam temsilcilerine ev sahipliği yapıyor.

Roketsan, bölgesel pazarlama faaliyetleri açısından büyük önem taşıyan fuarda, SİHA’ların hassas güdümlü pençeleri haline gelen MAM-L, MAM-C ve MAM-T Mini Akıllı Mühimmatlarını; zırhlı kara hedeflerinin korkulu rüyası haline gelen KARAOK, OMTAS, LUMTAS ve UMTAS Tanksavar Güdümlü Füzelerini; hava platformlarına hassas ve ekonomik vuruş imkanı sağlayan TEBER Lazer Güdüm Kitini; hareketli ve sabit birliklerin ilk katman hava savunmasını sağlamak amacıyla geliştirilen SUNGUR Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemini ve üstün teknolojileri ile rakiplerine meydan okuyan HİSAR Hava Savunma Füzelerini sergiliyor.

ÇAKIR-LAAD

Öte yandan geliştirme faaliyetleri devam eden ve hava, kara ile deniz platformlarından atılabilen ÇAKIR Seyir Füzesi ile LEVENT Yakın Hava Savunma Füze Sistemi de yine Roketsan tarafından LAAD Fuarı’ndaki ziyaretçilerin beğenilerine sunulmuş durumda.

Son dönemde gerçekleştirdiği ihracat atılımı ile adından söz ettiren ve küresel savunma pazarında dikkat çeken oyunculardan olan Roketsan, önemli iş birlikleri ile yurda dönmeyi hedefliyor.


Kaynak. SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu