Roketsan ve STM’den ALPAGUT Geliyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan ile STM, ALPAGUT Mühimmatı için iş birliği anlaşması imzalamaya hazırlanıyor. ALPAGUT’un yeni bir mühimmat olduğu biliniyor.

Dünya’nın önde gelen savunma sanayii şirketlerinden Roketsan ile STM, milli imkanlarla geliştirilen ALPAGUT için anlaşma imzalamaya hazırlanıyor. Üstün teknolojilerle teçhiz edilecek ALPAGUT ile satıhtaki hedefler yüksek hassasiyetle imha edilebilecek.

STM Banner

SavunmaSanayiST.com tarafından SAHA EXPO’da edinilen bilgiye göre; Roketsan ve STM, 25-28 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek SAHA EXPO 2022 Savunma, Havacılık ve Uzay Fuarı esnasında iş birliği anlaşması imzalayacaklar. Hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmayan ALPAGUT’un, Türk savunma sanayii tarafından geliştirilen yeni bir mühimmat çözümü olduğu tahmin ediliyor.

Son dönemde muharebe sahasının parlayan yıldızı olarak öne çıkan güdümlü mühimmatlar, aktif olarak kullanılıyor. Özellikle Dolanan Mühimmatlar, çeşitli tipte arayıcı başlıklar ile teçhiz edilebiliyorlar. Hedeflerini tespit edene kadar uzun bir süre boyunca havada daireler çizebilen dolanan mühimmatlar, seyir füzelerine göre çok daha az birim maliyete sahipler. Özellikle 2. Karabağ Harekatı ve Rusya-Ukrayna Savaşı, dolanan mühimmatların etkisinin yoğun olarak hissedildiği iki muharebe sahası oldu.

ÖNERİLEN İÇERİK: Roketsan TAYFUN Balistik Füzesinin Test Atışı Yapıldı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com Özel Haberidir.

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu