Romanya’ya NSM Kıyı Savunma Sistemi satışına onay

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD Dışişleri Bakanlığı, Romanya’ya yönelik olası bir Naval Strike Missile (NSM) Kıyı Savunma Sistemi (CDS) satışını onaylama kararı aldı.

Edinilen bilgiye göre söz konusu olası satış; iki adet Kıyı Savunma Sistemi, on adet Link-16 Çok Fonksiyonlu Bilgi Dağıtım Sistemi, iki adet Kıyı Savunma Sistemi Atış Kontrol Merkezi, dört adet Mobil Füze Fırlatma Aracı, Taşıma-Yükleme Araçları, NSM Füzeleri, Eğitim Füzesi, Yedek Parça, Eğitim Dokümanı ve bir dizi ek lojistik destek hizmetini içeriyor. Söz konusu satışın toplam tahmini bedelinin ise 300 milyon ABD Doları olduğu açıklandı.

STM Banner

Norveç merkezli Konberg şirketi tarafından geliştirilen NSM Füzesi; 0.7-0.9 Mach hıza, 407 kilogram ağırlığa, 3.96 metre uzunluğa, yaklaşık 200 kilometre menzile ve deniz ile kara hedeflerini vurma kapasitesine sahiptir


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

 1. Moskof gavurunun başşehri Moskova, ortasından geçen nehir de Moskva. İstanbul’un
  ortasından geçen suya da diğer gavurlar Bosphorus diyorlar. Yani ? Yanisi o ki Brahmaputra ve Moskva’dan Brahmos’u türetmişler, Oniks hipersonik gemisavarı yeni isimle ” yerli ve milli” yapmış Hintliler. Demem o ki genelde füze teknolojileri işine merak salmamız maalesef epey yeni. S400’de olduğu gibi,ve de işimize gelirse Moskof’larla bu konuda da bir ortak yapım filan yapsak şimdilik ? Hipersonik elbet.
  İsim babası, bendeniz (köleniz) olsun hakir : “Bosmos” !!!

 2. Sayın editör, bu yorum direkt size : yayınlanmasını da istemiyorum . Yorum köşesi gibi
  çok önemli bir imkan var herkes için. Ben yorumcu olarak diğer yorumculardan da öğrenmek ve faydalanmak isterim. Sayfanız açık ara Türkiye’nin en iyisi. Ben tesadüfen buldum sayfanızı. Başkalarının daha rahat bulması için ne yapıyorsunuz? Bu biiiir ! İkincisi ise bunları neden ingilizce de yayınlamıyorsunuz ?
  Pakistanın mesela Quwa defense sayfası var ki oldukça kaliteli. Elbet onları ilgilendiren
  konular genelde ama bizimle ilgili epey haber çıkıyor. Çalışmalarınızda başarılar. En iyi sizsiniz ama bu herşey değil, daha da iyi olacaksınız,kolay gelsin!
  Biraz içini döktüm,nasıl içse. Lütfen aramızda kalsın, yayınlamayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu