Rooivalk Taarruz Helikopteri Yanında ASELSAN MEROPS’u

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN ve Güney Afrikalı Denel şirketi, MEROPS Elektro-Optik Sistemi üzerinde iş birliği gerçekleştirecekler. MEROPS, Rooivalk Helikopteri yanında görüntülendi.

Afrika’nın en önemli savunma sanayii etkinliklerinden biri olan ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenen Afrika Havacılık ve Savunma (AAD) 2022 fuarı, devam ediyor. Fuarda, birçok Türk savunma sanayii şirketi bulunuyor.

STM Banner

AAD 2022 Fuarı’nde yer alan Türk firmalarından ASELSAN; KALKAN Orta İrtifa Hava Savunma Radarı, FOPRAD Ormaniçi Gözetleme Radarı, ALKAR 120mm Otomatik Havan Sistemi, sınır güvenlik çözümleri, Lazer Güdüm Kiti ve elektro-optik çözümler gibi pek çok ürününü sergiliyor.

Özellikle elektro-optik görüntüleme sistemlerine yönelik çözümleri ziyaretçiler ve katılımcı heyetler tarafından ilgiyle takip edilen ASELSAN, bu kapsamda Güney Afrikalı savunma şirketi Denel ile geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen Eurosatory fuarında ilk kez görücüye çıkan MEROPS (Multi-spectral Extended Range Optical Sight) sisteminin çeşitli hava araçlarına entegrasyonuna yönelik iş birliği anlaşması imzaladı.

Statik alanda bulunan Denel üretimi Rooivalk taarruz helikopterinin yanında da sergilenen MEROPS E/O görüntüleme sisteminin imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında bu helikoptere entegrasyonu planlanıyor. Rooivalk taarruz helikopterinin yanı sıra yine Denel tarafından geliştirilen Seeker 400 insansız hava aracı ve şirket tarafından geliştirilen çeşitli hava araçlarına da entegrasyonunun gerçekleştirilmesi bekleniyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Türk Savunma Sanayii Afrika Yolculuğuna Çıkıyor


 

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu