Türk Savunma Sanayii Afrika Yolculuğuna Çıkıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye, Güney Afrika’nın başkenti Pretorya’da düzenlenecek Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022’ye Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle 25 firma ile katılım sağlayacak.

Afrika ülkeleri başta olmak üzere bütün katılımcılara Türk Savunma Sanayii firmaları tarafından üretilen ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımının yapılacağı Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022, 30 ülkeden 450 firmanın katılımıyla 21-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Afrika’nın başkenti Pretorya’da düzenlenecek.

STM Banner

Fuar, Afrika kıtasında düzenlenen hava, kara ve deniz yeteneklerinin sergilendiği en büyük ve en gelişmiş teknolojileri barındıran Savunma ve Havacılık fuarıdır. Fuar süresince Türk savunma sanayii firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, deniz sistemleri, elektronik sistemler, mühimmat, simülatörler ve lojistik destek ürünlerinin tanıtımları ve sunumları yapılacak.

Türk Milli Pavilyonu’nda, başta Afrika askeri yetkilileri olmak üzere tüm fuar katılımcılarına savunma sanayiimiz ve ileri teknolojik kabiliyetlerimize ilişkin bilgi sunulacak ve işbirliği fırsatları değerlendirilecek. Fuara Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile birlikte Türk savunma sanayii firmalarının üst düzey yöneticilerinin de katılması bekleniyor.

FUARA KATILIM SAĞLAYACAK FİRMALAR:

 1. AKSA MOTORLU ARAÇLAR
 2. ASELSAN
 3. AYESAŞ
 4. BMC
 5. DERYA ARMS
 6. ELEKTROLAND SAVUNMA
 7. GARANTİ
 8. GM SAVUNMA
 9. HAVELSAN
 10. KALE KALIP
 11. KATMERCİLER
 12. LENTATEK
 13. MKE
 14. NERO ENDUSTRI
 15. OTOKAR
 16. ÖZTEK TEKSTİL
 17. SAHA İSTANBUL
 18. SAMSUN YURT SAVUNMA
 19. SARSILMAZ
 20. SASA
 21. STM
 22. TİSAŞ
 23. TRANSVARO
 24. TURMAKS
 25. TUSAŞ

ÖNERİLEN İÇERİK: Erdoğan: “Afrika’da her yer bizden İHA, SİHA ve AKINCI İstedi”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu