Rusya Pasifik Filosu, 6 adet denizaltı teslim alacak

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya Federasyonu’nun Pasifik Filosu, 2022 yılına kadar altı adet dizel-elektrik tahrikli denizaltı teslim almayı planlıyor.

TASS haber ajansı tarafından paylaşılan habere göre Rusya Federasyonu Pasifik Filosu, 2022 yılına kadar altı adet Varshavyanka sınıfı (Proje 636.3) dizek-elektrik tahrikli denizaltı almayı planlıyor. Admiralty Shipyard CEO’su Alexander Buzakov, “Eylül 2016 yılında, Pasifik Filosu için denizaltı inşa sözleşmesi imzalandı. 2019’da ilk denizaltı Pasifik Filosuna teslim edilecek.” dedi.

STM Banner

Proje 636.3 kapsamında geliştirilen Varshavyanka sınıfı denizaltılar, Rubin Tasarım Merkezi tarafından tasarlanmıştır. 20 deniz mili hıza, 45 gün denizde kalış süresine ve 50 mürettebata sahip denizaltılar, Kalibr Seyir Füzeleri ve 533mm’lik torpidolar ile silahlandırılmıştır. Dizel-Elektrik tahrik sistemine sahip Varshavyanka sınıfı denizaltılar, Rus donanmasının en sessiz denizaltıları olarak kabul edilmektedir. Rusya’nın Karedeniz Filosu için verilen ilk altı adetlik sipariş, 2010-2016 tarihlerinde teslim edilmişti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu