Su-57’de hedef Orta Doğu

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya, Sukhoi firması tarafından geliştirilen Su-57 hayalet avcı jetinin ihraç modelini hazır hale getirdi. Su-57E olarak adlandırılan modelin özellikle orta doğuda müşteri bulacağı tahmin ediliyor. Ayriyeten Malezya ve Hindistan, potansiyel müşteriler olarak görülüyor. İhracat izinleri için gerekli belgelerin UAC ve Rostec firmaları tarafından Rus hükumetine sunulduğu, Rusya devlet başkanının onayından sonra ise fiili olarak çalışmaların başlayacağı basına yansıyan bilgiler arasında.

ABD’nin üstünlüğü ele geçirdiği orta doğu pazarında, özellikle potansiyel İsrail tehdidini kullanmayı planlayan Rusya’nın, Su-57 ile ABD hegemonyasının önüne geçmeyi hedefliyor.

STM Banner

Su-57, daha önce elektronik harp sistemlerinin test edilmesi için kısa bir süreliğine Suriye’de konuşlandırılmıştı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

4 Yorum

  1. F35 o kadar para verdik hala nazlanıyorlar.üstelik 900 üstünde sistem hatası tespit edildi. O uçağı alacağımıza daha ucuza su 57 yi alabilirdik

    1. Su-57’yi adapte edene kadar ya da biz ona adapte olana kadar zaten F-35’ten daha pahalıya gelir… Üstelik Su-57 henüz seri üretime geçmiş bir uçak değil.

  2. Ulan Abd; g.koreye F35 veriyorsun sen nemenem bir devletsin. Yazıklar olsun sizin adınıza can verdik bee. Sen natoda benimle birlikte nasıl savacaksin. Cenaballah in izniyle kimseden korkum uz yok. “Biz biliriz bizim islerimizi, Tarih tekerrürden ibarettir.” Bize birgün mutlaka ama mutlaka muhtaç olacaksin. Su57 S400 senin patroit den F35 den daha üstün noldu? istediğimiz an tedarik ederiz. TAMAMMI lan.

  3. Su 57 fiyasko ile sonuçlanan bir proje. Hindistan almaktan vazgeçti. Ruslar 5 inci nesil uçak yapamıyor. Bunu almak büyük hata olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu