Savaş uçaklarının karşılaşması Aralık’a ertelendi

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin uçuş gösterilerine dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow 2020, 2-6 Aralık 2020 tarihlerinde Antalya Uluslararası Havalimanı’da yapılacak.

Nisan ayında yapılması planlanan fuar, pandemi süreci nedeniyle ertelenmek zorunda kalınmıştı. Fuar ile ilgili açıklama yapan Eurasia Airshow CEO’su Hakan Kurt, yeni tarihin 2-6 Aralık 2020 olduğunu söyledi.

STM Banner

Pandemi sürecinde tüm katılımcıların düzenli bilgilendirildiğini söyleyen Kurt, süreç içerisinde katılımcılardan iptal başvurusu almadıklarını, bunun da Eurasia Airshow’un öneminin göstergesi olduğunu söyledi.

Eurasia Airshow 2020’ye aralarında ABD, Rusya, Fransa, İtalya, Pakistan, Ukrayna, Katar, İtalya ve Çin’in de bulunduğu çok sayıda ülkeden katılım olacağının altını çizen Kurt, fuarda F16-Fighting Falcon, F-18 Hornet, JF-17 Thunder ve Su-35 başta olmak üzere birçok uçağın sergileneceğini söyledi.

Eurasia Airshow 2020

Kurt, etkinlik kapsamında Airbus A350-1000, Boeing C-17 Globemaster III, Airbus A400M gibi büyük gövdeli uçakların yanı sıra Eurocopter, Sikorsky S70, T129 ATAK ve Ansat helikopterlerinin de görülebileceğini aktardı.

Eurasia Airshow 2020’de 400 katılımcı firma ve 45 binden fazla ticari ziyaretçi hedeflediklerini anlatan Kurt, “130’dan fazla resmi heyet ziyareti olacağını düşünüyoruz. Öte yandan, 25 milyar dolarlık reel sipariş hedefi koymuştuk. Bu hedeften sapma olmayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu