Türk savunma sanayiinden yeni ihracat rekoru

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Aralık 2019’a ait ihracat rakamlarını paylaştı. TİM tarafından paylaşılan ihracat rakamlarına göre Türk Savunma ve Havacılık Sanayii, yeni bir ihracat rekoruna imza attı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Aralık 2019’a ait ihracat rakamlarını paylaştı. TİM tarafından paylaşılan ihracat rakamlarına göre Türk Savunma ve Havacılık Sanayii, 2019’un Aralık ayında 288 milyon 660 bin dolar değerinde ihracat gerçekleştirdi. Sektör tarafından 2019 yılı boyunca yapılan toplam ihracat, bir önceki yıla göre %34.6’lık artış göstererek 2 milyar 740 milyon 988 bin dolar olarak gerçekleşti. Böylelikle Türk Savunma ve Havacılık Sanayii, 2019 yılında yeni bir ihracat rekoruna ulaşmış oldu.

STM Banner

Savunma ve havacılık sanayii tarafından 2019 yılında en çok ihracatın gerçekleştirildiği ay ise 360 milyon 284 bin dolar ihracat ile Kasım ayı olarak açıklandı.

Pakistan MİLGEM Projesi

Savunma ve Havacılık Sanayiinin Merkezi Ankara

Türkiye’nin 2019 yılında Savunma ve Havacılık Sanayii sektöründe en fazla ihracat gerçekleştiren ili, bir önceki yıla göre %38.92 artış göstererek 1 milyar 346 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Ankara oldu.

Ankara; ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), STM Savunma Teknolojileri Mühendislik A.Ş. ve Roketsan gibi Dünya’nın en büyük 100 savunma sanayii kuruluşu arasında bulunan firmalara ev sahipliği yapıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu