Türk Savunma Sanayiinde Kritik Yerli Yazılım Hamlesi

Roketsan-ATMACA-Banner

Uluslararası projelerde kilit görevler üstelenen Türk savunma sanayi, yerli yazılım hamlesiyle dünya çapında rekabet gücünü daha da artırdı.

Son yıllarda yaptığı bu kritik hamle ile dikkatleri üzerine çeken Türk savunma sanayi, yerli ve milli yazılım çözümlerini kullanmaya başladı. Yerli yazılımlar sayesinde gizli projelerdeki kritik verilerin dışarıya açılmasının önüne geçen Türk savunma sanayi, bu adımıyla dışa bağımlılığı ortadan kaldırmış oldu.

STM Banner

İhtiyaçları Doğru Tespit Ediyor Nokta Atışı Çözümler Geliştiriyoruz

Savunma Sanayinin bu kritik hamlesini destekleyen Bilişim AŞ Genel Müdürü Hüseyin Erdağ; “teknolojide yerlileşmenin Türkiye’nin dünya üzerindeki gücünü artıracağına” dikkat çekerken sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu. “Tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen savunma sanayi ürünlerinin beyni olarak nitelendirilen yazılımların, yerli imkanlarla geliştirilmesinin büyük önem taşıdığının altını çizen Erdağ, savunma sanayi alanında dışa bağımlılığı azaltmak için çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.”

Yerli ve Milli Yazılımlar Dünya ile Rekabet Edebilecek Güce Sahip

Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Erdağ - 2
Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Erdağ

Son yıllarda bilişim alanına yapılan yatırımların sevindirici olduğunu belirten Erdağ, “2021 yılının Bilişim AŞ için önemli bir dönem olduğunu belirterek, yerli ve milli yazılımların sadece kurumlara değer katmadığını, aynı zamanda ülke ekonomisine de katma değer sağladığının altını çizerek, şu anda dünya ile rekabet edebilecek güçte olduklarını” söyledi.

Savunma Sanayimizin ve Ülkemizin Her Zaman Yanındayız!

Bilişim AŞ Genel Müdürü Hüseyin Erdağ yaptığı açıklamada, “Türk Savuma Sanayinin her zaman yanında olacaklarının altını çizerek, yazılım sektöründe devasa bir ülke olacağız” dedi. Savunma Sanayinin beklentilerine maksimum düzeyde cevap verecek olan yeni nesil iş zekâsı bilişimBI, uçta uca çözümler sunan kurumsal kaynak planlama yazılımı bilişimERP ve insan kaynağını güçlendirecek olan bilişimHR yazılımlarını yapılan ar-ge çalışmaları ile daha da geliştirdiklerinin altını çizdi.

Sözlerine devam eden Erdağ; “inanıyoruz ki yerli ve milli yazılımlar hem ülkemizi hem de kurumları daha güçlü bir konuma getirecek” dedi.

Yerli Yazılım Kullanımını Artırmak İçin Daha Çok Çalışıyoruz

Bilişim A.Ş.

Yerli yazılımların her geçen gün daha da güçlendiğini belirten Hüseyin Erdağ; “yerli yazılımlar geçtiğimiz senelere göre daha çok tercih ediliyor fakat daha da fazla kullanılması lazım, biz yerli yazılımların daha fazla tercih edilmesi için birçok çalışma yürütüyoruz” dedi.

Bayrağımızı Dünyanın Dört Bir Yanında Dalgalandırmak İstiyoruz

Dünyaya açılma planlarından bahseden Hüseyin Erdağ; “bir değişimin içerisindeyiz, bu değişim sadece bizi değil tüm dünyayı etkiliyor. Geride bıraktığımız zorlu döneme rağmen büyük ilerleme kaydettik ve Bilişim AŞ olarak yüzde 40 büyüme sağladık. Amacımız bu başarımızı tüm dünyaya taşıyarak, bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandırmak. Bu hedef doğrultusundaki tüm planlarımız hazır yakın bir zamanda dünyaya açılacağız. Ülkemizde kazandığımız başarıyı yurt dışında da yakalayacağımıza olan inancımız tam” dedi.

ÖNERİLEN İÇERİK: Türkiye’nin Pentagon’u Ay Yıldız Yerleşkesi İçin Temel Atıldı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu