Savunma Sanayii Başkan Yardımcılıklarına atama

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlıklarına yeni atamalar gerçekleştirildi. 1 Başkan Yardımcısı haricinde bütün mevcut Başkan Yardımcıları değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Savunma Sanayii Başkanlığı‘na Başkan Yardımcısı atamaları gerçekleşti. Başkan Yardımcılıklarına; Hüseyin Avşar, Hakan Karataş, İhsan Kaya, Gökhan Uçar, Mustafa Murat Şeker atandı.

STM Banner

Mevcut Başkan Yardımcılarından ise Mustafa Murat Şeker haricinde görevine devam eden olmadı. Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekci, Milli Savunma Bakan Yardımcısı olarak atanmıştı. Başkan Yardımcıları Serdar Demirel, Faruk Yiğit ve Harun Çelik’in ise yeni bir göreve atanıp atanmayacakları bilinmiyor. Faruk Yiğit, aynı zamanda Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Başkan Yardımcısı olarak ataması gerçekleştirilen Hakan Karataş, uzun bir süredir ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Karataş, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün’e oldukça yakın bir isim.

Hüseyin Avşar, SSB’de Helikopter Daire Başkanı ve STM’de Yönetim Kurulu Üyesi; Gökhan Uçar ise SSB’de İnsansız ve Akıllı Sistemler Daire Başkanı ve TUSAŞ’ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktaydı.

İhsan Kaya’nın ise STM Yönetim Kurulu Üyesi olduğu biliniyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu