Savunma Sanayii Başkanı DEMİR’den Azerbaycan’a destek mesajı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Ermenistan ile savaş halinde olan Azerbaycan’a yönelik destek açıklamalarında bulundu.

Başkan DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Savunma sanayiinin her ne imkanı var ise kardeş Azerbaycan’ın yanındadır. Bunu her zaman söyledik, bütün kapılar açık. Olabilen her türlü desteği, her ortamda vermeye hazırız. Bunu, devletimizin her kademesinde dillendirmiş durumdayız ve dillendirmeye de devam edeceğiz. Bu konudaki kararlılığımız kesin.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Öte yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı, silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile vurulan Ermenistan Ordusu’na ait hedefleri paylaştı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan videoda; SİHA’nın görüntüleme sisteminin, Türk SİHA’larında kullanılanlarla aynı olduğu görüldü. Vurulan hedeflerin arasında Ermeni Ordusu’na ait SA-8 Gecko tipi hava savunma füze sistemlerinin de olması, Azerbaycan tarafından Türkiye’den SİHA alındığı iddialarını ortaya çıkardı. Bilindiği üzere Türk SİHA’ları, hava savunma sistemi vurma konusunda oldukça yetenekli.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu