Savunma Sanayii Başkanlığı’nda Azerbaycan zirvesi

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Savunma Sanayii Başkanlığı’nda Azerbaycan’dan gelen üst düzey heyeti misafir etti.

Konuyla ilgili olarak Başkan DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Nahçivan Özerk Cumhuriyeti Ordu Komutanı Kerem Mustafayev ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov’u misafir ettik. İki kardeş ülkenin bir kez daha Tek Yürek olduğunu bütün dünyaya göstermemiz gereken bir dönemde, savunma sanayiinde de iş birliği konularımızı görüştük. Savunma sanayiimiz SİHA’larımızdan mühimmatlarımız ve füzelerimize, elektronik harp sistemlerimize kadar bütün tecrübe, teknoloji ve kabiliyetleriyle her zaman Azerbaycan’ın emrindedir! Azerbaycan ordusuna yeni sistemler kazandırmanın yanında, mevcut sistemlerin modernizasyonu, bakım onarım ve eğitim faaliyetleri konularında birlikte çalışacağız. Bir Millet İki Devlet!” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Türkiye ile Azerbaycan, uzun süreli bir savunma sanayii iş birliği geçmişine sahip. Halihazırda Azerbaycan Ordusu envanterinde bulunan Otokar COBRA Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, Roketsan TRG-300 KAPLAN Füzesi, Roketsan TR-122 SAKARYA ÇNRA ve ASELSAN Taktik Saha Muhabere Sistemi (TASMUS), Türkiye’den tedarik edilen savunma ürünlerinden sadece bazılarıdır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Türkiye hem personel hemde ekipmanla Azerbaycan’a destek vermelidir.silahlı İHA,tanksavar,ÇNRS sistemleri ve gizliden fırtına obüsleri göndermelidir.isterse karşı bunun farkına varsın.hem Suriye hem Libya ve Doğu Akdeniz için Rus’a,Mısır’a,Fransa’ya ve İsrail’e net mesaj olur.mutlaka bu yapılmalı.Aktif çatışmadan çekinilmemeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu