Savunma Sanayii Başkanlığı’nda geniş kapsamlı atamalar

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nda geniş kapsamlı atamalar ve organizasyon şemasında değişiklikler gerçekleştirildi. 

SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) organizasyon şemasında çeşitli değişiklikler yaşandı. Yeni atamalar ile mevcut başkan yardımcılıkları ile daire başkanlıklarının isimlerinde değişiklikler oldu.

STM Banner

Edindiğimiz bilgilere göre değişikliklerin bir kısmı şu şekilde: SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün‘e bağlı olarak “Başkanlık Koordinasyon Ofisi” kuruldu ve ofise bağlı olarak birden fazla ofis koordinatörlü ataması gerçekleştirildi. Bu kapsamda yeni kurulan ‘Basın ve Dijital Medya Ofisi’ koordinatörü olarak Berkan Karakurt atandı.

Öte yandan Prof. Dr. Hakan Karataş’a bağlı Kurumsal Gelişim ve Değerler Başkan Yardımcılığı’nın adı, “Kurumsal Gelişim ve Yetenek Yönetimi Başkan Yardımcılığı” olarak değiştirildi. Stratejik Sistemler Uzay Daire Başkanlığı’nın adı ise “Hava Savunma ve Füze Sistemleri Daire Başkanlığı” olarak değiştirildi.

Savunma-Sanayii-Yapay-Zeka-Çalıştayı

Hava ve Deniz Sistemleri Başkan Yardımcılığı’nın adı “Havacılık Sistemleri Daire Başkanlığı” olarak değiştirilirken, Sistem ve Harekat Destek Başkan Yardımcılığı’nın yeni adı ise “Sistem ve Platform Başkan Yardımcılığı” oldu. Bu kapsamda ise Helikopter Daire Başkanlığı, Havacılık Sistemleri Başkan Yardımcılığı’na; Deniz Araçları Daire Başkanlığı ise Sistem ve Platform Başkan Yardımcılığı’na bağlandı.

Yeni Daire Başkanı Atamaları

Atamalar kapsamında ise Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı’na, uzun süredir Uluslararası İş Birliği Daire Başkanlığı’nda Müdür olarak görev yapan Ahmet Kaygusuz atandı. Milli Muharip Uçak Daire Başkanlığı’na ise Uluslararası İş Birliği Daire Başkanı Murat Ceran atandı.

Murat Ceran’dan boşalan Uluslararası İş Birliği Daire Başkanlığı görevine ise Ertaç Koca atandı. Ayrıca Silah ve Mühimmat Daire Başkanlığı’na ise Ender Uğur atandı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com özel haberidir.

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu