Savunma Sanayiinde bir proje daha başarıyla tamamlandı

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen ve MPG ana yükleniciliğinde devam eden “Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı” Projesi, başarıyla tamamlandı.

Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bir projeyi daha başarıyla sonuçlandırdık. Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki taktik tekerlekli araçların arıza ve kurtarılmasında kullanmak için MPG’nin yerli olarak ürettiği ‘Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı’ M4K’ların tamamının teslimatını gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Proje kapsamında MPG Makine Prodüksiyon Grubu tarafından geliştirilen M4K aracının kalifikasyon testleri, henüz Ocak 2020’de tamamlanmıştı. MPG, kalifikasyon testlerinin tamamlanmasının ardından geçen yaklaşık 7 aylık sürede 29 adet M4K aracının teslimatını tamamladı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

3 Yorum

  1. Resimden Kirpi türevi olduğu anlaşılıyor. Kısmi korumalı ne demek ? Yani önceden değilmiydi ?
    Zaten MRAP olarak başlamamış mıydı ? İsrail Hatehof temelindeki bu araç geçen senelerde basına da
    aksettiği gibi virajlarda ve yan meyilde devrilip durmadı mı ? Zaten 19 küsür tondu şimdi ağırlığı daha da mı arttı ? Elin ağzı torba değil ki büzesin : dış basında araçların çok sorunlu olduğu, isterleri
    karşılamadığı yazıyor. 17 küsür vahim hata ve eksikliği tek tek sıralamışlar. Belki de komplo ve kara propagandadır , orasını bilemem.Bilmek istediğim tek şey ordum bundan amasız ve eğersiz memnun mu ? Güveniyor ve seve seve mi kullanıyor yoksa mecburiyetten mi ? Onlar memnunsa elbet gerisinin hiçbir önemi yok. Güle güle kullansınlar, kazasız ve de belasız.

    1. Arac kirpiyi havada tutan vinc. Yani crane. Sivri zekali cok bilmis… Yaklasik o buyuklukte ve agirli!ta araclar hasar alip hareket edemediginde onlari kurtarmak icin imal edilmis. Operasyon sahasi riskli ve tehli!eli oldugu icin fazladan bir takim koruyucu tedbirler eklenmis bir KURTARCI…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu