Savunma Sanayiinden EFES-2022’de Gövde Gösterisi

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Savunma ve Havacılık Sanayii, EFES-2022 Tatbikatı’nda gövde gösterisi yapıyor. Milli imkanlarla geliştirilen birçok ürün, katılımcıların ilgisine sunuluyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük planlı tatbikatlarından EFES-2022’de yerli ve milli imkânlarla üretilen Türk savunma sanayii sistemleri sergileniyor. Türkiye’nin en büyük müşterek tatbikatı olma özelliği taşıyan EFES-2022 Birleşik, Müşterek Fiilî Atışlı Arazi Tatbikatı, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla İzmir Seferihisar’da devam ediyor. Tatbikat alanında,

STM Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda oluşturulan sergi bölümünde 42 firmanın standı yer alıyor. Standlarda yerli ve milli savunma sanayii sistemleri sergileniyor.

Tatbikat; SİHA’lardan, helikopterlere, savaş gemilerinden, mühimmatlara, elektronik harp sistemlerinden radar sistemlerine kadar bir çok sistemi geliştiren, üreten ve güvenlik güçlerimizin hizmetine sunan Türk savunma sanayiinin kabiliyetlerinin de katılımcı ülkeler tarafından sahada görülmesine olanak sağlıyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: ABD Askerleri Türk Savunma Sanayii Ürünlerini Deneyimledi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu