SEDEC-2020 COVID-19 sebebiyle ertelendi

Roketsan-ATMACA-Banner

2-4 Haziran 2020 tarihleri arasında ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanan SEDEC-2020 Savunma ve Güvenlik Fuarı, Korona (COVID-19) Virüsü sebebiyle ertelendi.

İlk kez 3-5 Temmuz 2018 tarihinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilen, 2-4 Haziran 2020 tarihleri arasında ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanan SEDEC-2020 Savunma ve Güvenlik Fuarı, Korona (COVID-19) Virüsü sebebiyle 15-17 Eylül 2020 tarihine ertelendi.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak SEDEC Ekibi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çin’in Wuhan kentinde, 2019’un Aralık ayında ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı hastalık olarak tanımlanan Corona virüs (COVID-19) salgını konusunda hem uluslararası hem de ulusal otoriteler, virüsün kamu sağlığı açısından yüksek seviyede risk teşkil ettiğini ifade ederek alarm seviyesini çok yüksek olarak belirlemiştir.

Bu doğrultuda ihracat amaçlı yapılan SEDEC için, yurtdışından bir çok ziyaretçi ağırlayacak olması sebebi ile gerek uluslararası ziyaretçi ve paydaşların gerekse Türkiye Cumhuriyeti’nden katılacak olan paydaşlar, destekçiler ve katılımcıların sağlığı düşünülerek, kamu sağlığına yönelik risklerin giderilmesine ilişkin yükümlülükler çerçevesinde, ulusal ve uluslararası birçok etkinlik ve fuarda olduğu gibi, katılımcı ve ziyaretçilerin daha verimli, başarılı ve sonuç odaklı bir fuar geçirebilmeleri adına, fuar tarihlerinde değişiklik yapılmasına karar verilmiştir.

Bunun yanı sıra son zamanlarda Türkiye’de de Corona virüsün (COVID-19), görülmesi üzerine hem katılımcıların hem de ziyaretçilerin sağlığına verilen önem ve kamu bilinci çerçevesinde 2-4 Haziran 2020 tarihinde yapılması planlanan SEDEC Konferans, Fuar, B2B/B2G etkinliğinin 15-17 Eylül 2020 tarihlerine ertelenmesine zorunlu olarak karar verilmiştir. Etkinliğin yeri konusu ve kapsamı aynıdır.”


Kaynak:  SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu