SEDEC 2020 üst düzey delegasyonlara ev sahipliği yapacak

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Savunma ve Havacılık İhracatçıları Birliği (SSI)’nin destekleriyle düzenlenen SEDEC 2020, üst düzey delegasyon heyetlerine ev sahipliği yapacak.

İlk kez 3-5 Temmuz 2018 tarihlerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilen SEDEC Savunma ve Güvenlik Fuarı, bu yıl ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 15-17 Eylül 2020 tarihlerinde ATO Congresium Ankara’da gerçekleştirilecek SEDEC 2020, Kovid-19 esnasında gerçekleştirilecek ilk uluslararası Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği ve İç Güvenlik Sistemleri etkinliği olmaya hazırlanıyor. Bu sebepten ötürü etkinlik komitesi tarafından alınan kararlar gereği, etkinlik alanında çok katı Kovid-19 tedbirleri uygulanacak.

STM Banner

SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; Kovid-19 salgınına rağmen SEDEC 2020, üst düzey delegasyon heyetlerine ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda; Pakistan, Endonezya, Lübnan, Romanya, Kuveyt, Ürdün, Ukrayna, Filipinler, Güney Kore, Malezya ve Afrika’dan (4-5 ülke) üst düzey askeri yetkililer ile beraberindeki heyetler, SEDEC 2020’ye katılacak. Ayrıca yine 18 ülke Askeri Ateşe’si de SEDEC 2020’ye katılacak delegasyonlar arasında bulunuyor.

Edinilen bilgiye göre; firma bazında ise ASELSAN, TUSAŞ, TÜRKSAT, TRtest, SSTEK, BITES, STM, HAVELSAN, Airbus, SpeceX, Boeing, KAI, Leonardo, Lockheed Martin, Rolls Royce, Sikorsky, BAE Systems, THALES vb. birçok firma, SEDEC 2020’ye katılım sağlayacak.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu