Sektörümüzün acı günü… Serdar Demir’i kaybettik

Roketsan-ATMACA-Banner

TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir’i, maalesef dün gece trafik kazasında kaybettik.

Tanımayanlar için ‘TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı’ benim ve birçok kişi için ise yalnızca ‘Serdar Başkan’… Serdar Başkan, TUSAŞ’ın hem iç ve dış pazarlama hem de iletişim faaliyetlerinden sorumluydu. Ekim 2017’de TUSAŞ’ta göreve başlamıştı ancak havacılık sektörüne uzak değildi. TUSAŞ’a da tam 9 yıl boyunca görev yaptığı Türk Hava Yolları’ndan gelmişti.

STM Banner

‘Pazarlama ve İletişim’, bir şirket için kritik olan ve iş yükü ağır iki husus. Ama henüz 40’lı yıllarının başında olan Serdar Başkan, bu iki işi beraberinde yürütüyordu. Tabi burada her iki birimde de başkanlığı altında çalışan müdürlerin, şeflerin, yöneticilerin, uzmanların vs. bütün personelin emeği büyüktü. Ancak şu ana kadar katıldığım fuarlarda, Serdar Başkanı’nın olmadığını neredeyse hiç görmedim… Aynı şekilde TUSAŞ’ın her ihracat faaliyetinin içerisinde de kendisi vardı.

Son olarak Saha Expo’da görüşebilmiştik kendisiyle. Gençlere çok değer verirdi ve bir genç kadar enerjik birisiydi, genç bir gazeteci olduğum için benim söyleşi teklifimi de – her zamanki kibarlığıyla – kabul etti…

tusaş2

TUSAŞ’ın faaliyetleriyle ilgili olarak güzel bir söyleşi gerçekleştirdik kendisiyle, fotoğraflar çekindik. Dün, onay faaliyetlerinin ardından o söyleşinin bir kısmını yayına aldık.

“Söyleşi: TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar DEMİR”

Söyleşiyi yayına aldıktan 15 saat sonra yani bu sabah ise WhatsApp bildirim seslerine uyandım. Benim gibi uykusu ağır bir insanın, cılız bildirim seslerine uyanması oldukça zordu aslında. Mesajların hepsi maalesef aynı bilgiyi içeriyordu… 15 saat önce röportajını yayına aldığım Serdar Demir’in, maalesef vefat ettiği haberini aldım. Bu, benim meslek hayatım için en ağır durumlardan birisi oldu muhtemelen.

Serdar Başkan’a Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve bütün sektörümüze ise başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet, ruhu şad olsun…

Anıl ŞAHİN

Anıl ŞAHİN

[email protected]

SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu