Siber Güvenlik Haftası için geri sayım başladı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, 21-25 Aralık’ta ilk kez gerçekleştireceği SİBER GÜVENLİK HAFTASI ile Siber Güvenlik ilgililerinin karşısına çıkıyor.

T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde 21-25 Aralık’ta online olarak düzenlenecek SİBER GÜVENLİK HAFTASI, MİLLİ SİBER GÜVENLİK ZİRVESİ başta olmak üzere Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve üye firmaları tarafından gerçekleştirilecek 30’un üzerinde etkinliğe ev sahipliği yapacak.

STM Banner

Ülkemizdeki yerli siber güvenlik ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, ülkemizdeki Siber Güvenlik farkındalığını ve iş birliklerini artırmak, kamu, özel sektör ve akademi temsilcilerini bir araya getirmek ve 2020 yılını Siber Güvenlik temasıyla dolu dolu bitirmek için 21-25 Aralık’ta düzenlenecek SİBER GÜVENLİK HAFTASI’nda Küme üyesi yerli firmalarını ve ürünlerini sahneye çıkarıyor.

T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR ve Ulaştırma ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Ömer Fatih SAYAN tarafından T.C. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Açılışı yapılacak Hafta, MİLLİ SİBER GÜVENLİK ZİRVESİ ve SANAL SİBER GÜVENLİK FUARI ile başlayacak.

Pandemi dolayısıyla kısıtlı katılımla gerçekleştirilecek Açılış Töreninde, Yerli Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Sağlayan Kamu temsilcilerinin ödüllendirileceği Ödül Töreni ve Kamu temsilcileri ile özel oturum gerçekleştirilecek.

siber güvenlik kümelenmesi nedir, siber güvenlik kümelenme, türkiye siber güvenlik kümelenmesi, siber güvenlik kümelenmesi sektör zirvesi, siber güvenlik kümelenmesi ankara

MİLLİ SİBER GÜVENLİK ZİRVESİ:

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, 2.kez düzenleyeceği MİLLİ SİBER GÜVENLİK ZİRVESİ’nde kamu, özel sektör ve akademiyi bir araya getiriyor!

Yerli Siber Güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla 2019 yılında ilk kez gerçekleştirilen MİLLİ SİBER GÜVENLİK ZİRVESİ, “yerli ve milli siber güvenlik” teması ile bu yıl tekrar düzenleniyor.

Online platformlardan yayımlanacak MİLLİ SİBER GÜVENLİK ZİRVESİ, Kamuda Yerli Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi, Savunma Sanayiinde Yerli Siber Güvenlik, Telekomünikasyon Sektöründe Yerli Siber Güvenlik, Enerji Sektöründe Yerli Siber Güvenlik, Finans Sektöründe Yerli Siber Güvenlik ve Yerli Ürünlerde Test ve Sertifikasyon panellerinde kamu, özel sektör ve akademisyenlerden oluşan 40’ın üzerinde konuşmacıyı ağırlayacak.

T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi Başkan Yardımcısı Yavuz Emir BEYRİBEY moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Kamuda Yerli Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi paneli, kamudan önemli temsilcilerin ve küme üyesi firmalardan Picus ve Bilge Siber Güvenlik Teknolojilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

SSB Başkan Yardımcısı Celal Sami TÜFEKÇİ moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Savunma Sanayiinde Yerli Siber Güvenlik Panelinde ise, ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN ve STM konuklar arasında yer alacak.

Telekom Sektöründe Yerli Siber Güvenlik Paneli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Gökhan EVREN moderatörlüğünde, Turkcell, Türk Telekom, Türksat, Ulak Haberleşme ve Procenne firmalarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

Enerji Sektöründe Yerli Siber Güvenlik Paneli EPDK moderatörlüğünde Enerji Bakanlığı, Sakarya Üniversitesi, Cyberwise, ICS Defense, Rovenma ve  Speksko firmalarını ağırlarken, Finans Sektöründe Yerli Siber Güvenlik paneli ise BDDK moderatörlüğünde BKM, Garanti BBVA, Akbank, İş Bankası ve Küme üyesi Infosec firmasının katılımıyla gerçekleştirilecek.  MİLLİ SİBER GÜVENLİK ZİRVESİ, yerli siber güvenlik ürünlerinin güvenirliğini artırmak amacıyla SSB, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve TR-TEST tarafından yürütülen Test ve Sertifikasyon Projesinin görüşüleceği TR-TEST moderatörlüğündeki, TSE, İstanbul Üniversitesi, Crypttech, Labris Networks ve Beam Teknoloji firmalarının katılacağı Yerli Ürünlerde Test ve Sertifikasyon paneli ile sona erecek.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 2. Sektör Zirvesi, siber güvenlik, İsmail DEMİR, siber güvenlik

SANAL SİBER GÜVENLİK FUARI

Küme üyesi 80’in üzerinde yerli siber güvenlik firmasının stantlarıyla yer alacağı SANAL SİBER GÜVENLİK FUARI, hafta boyunca siber güvenlik ilgilileri tarafından ziyaret edilebilecek.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi üye firmalarının yerli ve milli kabiliyetler ile üretmiş oldukları siber güvenlik ürünleri ve vermiş oldukları hizmetler, Sanal Siber Güvenlik Fuarında ülkemizin tüm siber güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere katılımcıların beğenisine sunulacak.

21-25 Aralık tarihlerinde açık olacak Sanal Siber Güvenlik Fuarını ziyaret etmek isteyenler www.siberguvenlikhaftasi.com adresinden kayıt yapabilirler.

ETKİNLİKLER

Kümelenme ve üye firmaları tarafından düzenlenecek 30’un üzerinde etkinliğe ev sahipliği yapacak SİBER GÜVENLİK HAFTASI’nda, konferanslar, webinarlar, yarışmalar, çekilişler ve eğitimler de 21-25 Aralık’ta siber güvenlik ilgililerine sunuluyor olacak.

Siber Güvenlik Haftası kapsamında Küme üyesi firmalar tarafından, Ödeme Sistemleri ve Veri Güvenliği Zirvesi, Telekomünikasyon Güvenliği Konferansı, Kamu Sektörünü Hedef Alan Tehditler ve Aktörler, Derin İnternet: Dark Web, Siber Güvenlikte Otomasyon, Güvenlik Sıkılaştırma Kontrolleri, Yapay Zekâ Tabanlı Siber Saldırı Tespit Sistemleri (IDS), Siber Saldırı Önleme Sistemleri (IPS) ve Kullanıcı Varlık Davranış Analiz Sistemleri, Online Ödemelerde Güvenlik, Endüstriyel Kontrol Sistemlerinde Siber Güvenlik Yönelimleri vb. başlıklarda düzenlenecek Webinarların yanı sıra, eğitimler, yarışmalar ve çekilişler gerçekleştirilecek.

Farklı platformlardan gerçekleştirilecek tüm bu etkinlikler www.siberguvenlikhaftasi.com adresinde yer alan Etkinlik Programından takip edilebilir ve katılım sağlanabilir.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek Türkiye Ulusal Siber Gösterim Merkezi (TUSGM)’nin lansmanı SİBER GÜVENLİK HAFTASI kapsamında 23 Aralık tarihinde gerçekleştirilecektir. Lansmanda, uçtan uca entegre olmuş yerli siber güvenlik çözüm/ürünlerinin senaryo bazlı canlı simülasyonlarla gösterimi yapılacaktır.

Ayrıca, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından pandemi dolayısıyla bu yıl ertelenen CYBER ANADOLU CTF PROGRAMI, 2. SİBER GÜVENLİK BİTİRME PROJELERİ YARIŞMASI, MALWARE NINJA FİNALİ ve 2. SİBER GÜVENLİK DEMO GÜNÜ etkinlikleri de Siber Güvenlik haftasında gerçekleştirilecektir.

stm siber tehdit durum raporu, stm siber güvenlik, stm siber füzyon merkezi, stm siber güvenlik raporu, siber güvenlik

Türkiye’nin dört bir yanındaki siber güvenlik ilgililerine ulaşmak ve yetenekleri keşfetmek amacıyla 2019 yılında başlatılan CYBER ANADOLU CTF PROGRAMI’nda, 20 ilde Siber Güvenlik eğitimleri verilerek, eğitimler sonrası düzenlenen CTF (Capture The Flag- Bayrağı Yakala) yarışmalarında başarılı olan gençlerin kendi şehrinin CTF takımını oluşturması ve şehirlerin takımlarının düzenlenecek büyük finalde yarışması hedeflenmişti. Pandemi dolayısıyla ara verilen Cyber Anadolu’da Elazığ, Zonguldak, İzmir, Mersin, Ankara, Samsun, Van, Isparta, Aydın ve Tekirdağ illerinde eğitim ve CTF’ler Mart 2020 itibariyle tamamlanmıştı. Tamamlanan 10 ilin takımlarının SİBER GÜVENLİK HAFTASI kapsamında 25 Aralık’ta gerçekleştirilecek Finalde yarışacağı Cyber Anadolu’da, en başarılı 3 ilin takımlarına büyük ödüller verilecektir.

Siber Güvenlik alanında yapılacak Bitirme Projelerinin artırılması ve ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen 2. SİBER GÜVENLİK BİTİRME PROJELERİ YARIŞMASI da 20 takımın yarışacağı Finaliyle 24 Aralık’ta Siber Güvenlik Haftasında yer alacak.

2019 yılında online olarak ilk etabı tamamlanan MALWARE NİNJA CTF YARIŞMASI’nda ise finalde yarışmaya hak kazanan 20 takım, 24 Aralık’ta gerçekleştirilecek online finalde yarışacak. 23 Aralık’ta düzenlenecek SİBER GÜVENLİK DEMO GÜNÜ’nde ise Küme üyesi 10 firma yatırımcı karşısına çıkacak.

Siber Güvenlik Haftası; ASELSAN, HAVELSAN, STM, TR-TEST, BİLGE SİBER GÜVENLİK, CYBERWISE, PROCENNE ve ROVENMA Ana Sponsorluğunda, ICS Defense, Infosec, Picus, Spexco ve Ulak Haberleşme Altın Sponsorluğunda, Swordsec Gümüş Sponsorluğunda ve Barikat, Crypttech, Kron Bronz Sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.

Siber Güvenlik Haftası ile ilgili detaylı bilgileri ve etkinlik programını www.siberguvenlikhaftasi.com web sitesinden takip edebilir, etkinliklere kayıt olabilir, katılım sağlayabilirsiniz.


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu