SSB heyetinden ASELSAN Hassas Optik ziyareti

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma Sanayii Başkanlığı, Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığı Heyeti, Sivas’ta ASELSAN Hassas Optik (AHO) tesislerini ziyaret etti.

Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Ahmet Akyol, Elektrooptik Sistem Projeleri Müdürü Burcu Taşan Cılız ve Elektrooptik Sistem Projeler Uzmanı Alibey Öztürk’ten oluşan heyete, ASELSAN Hassas Optik faaliyetleri hakkında yapılan sunumun ardından üretim alanı gezilerek fabrika yetenekleri hakkında bilgiler verildi.

STM Banner

Kuruluşunda ve faaliyete geçirilmesinde, ASELSAN Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanı Prof.Dr.Sezai Elagöz’ün önemli katkılarının olduğu, Cumhuriyet Üniversitesi Nanofotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi gezilerek faaliyetleri hakkında bilgi alındı.

Ayrıca, ASELSAN Hassas Optik şirketinin tedarikçileri olan; Mikro Mekanik Teknolojileri Tic. San. A.Ş. , Tayfx Hassas Optik Mekanik San. Tic. A.Ş., Gökçeler Makine Plastik Ltd. ve Altın Elektroteknik San. Tic. A.Ş. firmaları, AHO Genel Müdürü ve AHO Genel Müdür Yardımcısı eşliğinde SSB Heyeti tarafından ziyaret edildi.

Ziyaretler sonrasında, Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Ahmet Akyol, gerek ASELSAN iştiraki AHO firması, gerek Cumhuriyet Üniversitesi Nanofotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve gerekse ziyaret ettiği diğer Sivas firmalarının geldiği teknolojik seviye ve yetenekleri ile ilgili olarak gördüklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Aselpod-2 next generation EO/IR targeting system required not only to upgrade F-16 capabilities, but also to evaluate TF-X national fighter aircraft technologies.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu