SSI’dan savunma ve havacılık konulu Türkiye-Brezilya Ticaret Heyeti organizasyonu

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) organizasyonunda, 19-23 Nisan 2021 tarihleri arasında “Türkiye-Brezilya Savunma ve Havacılık Sektörü Sanal Ticaret Heyeti” düzenlenecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi koşulları; hedef ülke ziyaretlerinin, tanıtım ve fuar organizasyonlarının sekteye uğramasına yol açtı. Bu durum, sektörün tanıtımı ve ihracatın arttırılması çalışmalarında İhracatçı Birliklerini yeni ve farklı alanlara yönlendirdi. Bu çerçevede 19 – 23 Nisan 2021 tarihleri arasında; Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın da destekleriyle yeni düzene adapte olma yolunda sağlam adımlar atarak, savunma ve havacılık sektörü açışından önemli hedef pazarlarından olan Brezilya’ya yönelik olarak Savunma ve Havacılık Sektörünün ilk sanal ticaret heyeti gerçekleştirilecek.

STM Banner

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) organizasyonunda düzenlenecek etkinlikte, Türk ve Brezilyalı firmalar çevrimiçi görüşme imkânı yakalayacaklar. Savunma ve Havacılık Sektörü Sanal Ticaret Heyetine, Türkiye’den 18 firma 48 delegesi ile, Brezilya’dan ise 46 firma 69 delegesi ile katılım sağlayacak.

Türkiye’nin Brezilya’ya yönelik savunma ve havacılık sektörü ihracat verileri incelendiğinde, 2020 yılında Türkiye’nin Brezilya’ya sektör ihracatı %286 artarak 5,7 milyon ABD Doları’na yükselmiştir. 2021 yılı Ocak-Mart döneminde ise toplam sektör ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre %327 artmış ve 2,8 milyon $ olarak gerçekleşmiştir.

Sanal Sektörel Ticaret Heyetinin açılış töreni 19 Nisan 2021 Pazartesi günü, Türkiye saati ile saat 16.00’dada yapılacak. Açılış programı zoom üzerinden yapılacak olup, Türk ve Brezilyalı firma temsilcileri de katılım sağlayacaklardır. Açılış konuşmacıları ise şu şekilde:

  • Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail GÜLLE
  • Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı A. Naki POLAT
  • Brezilya Türkiye Büyükelçisi Carlos Ricardo Martins CEGLIA
  • T.C. Brasil Büyükelçiliği Büyükelçi Murat Yavuz ATEŞ
  • T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR

Ülke Sunumu

  • T.C. Sao Paulo Ticaret Müşaviri Cansu DİNÇER ZEYBEK

ÖNERİLEN İÇERİK: Savunma Sanayii İhracatı: Mart 2021

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu